خانه » ضمیمه ورزشی خلیج فارس

ضمیمه ورزشی خلیج فارس

تیم والیبال بانک سرمایه منحل شد/ امیر خسروجردی

قهرمان سه دوره پیاپی لیگ برتر والیبال ایران با تصمیم هیات مدیره بانک سرمایه منحل شد.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، جلسه اعضای هیات مدیره بانک سرمایه با مسئوولان تیم والیبال این باشگاه، برگزارشد که درنهایت اعضای هیات مدیره بانک سرمایه با ادامه فعالیت تیم والیبال مخالفت کرده و به این ترتیب قهرمان سه دوره رقابت‌های لیگ برتر والیبال باشگاه‌های ایران منحل شد. همچنین با تصویب هیات مدیره بانک سرمایه بازیکنان این باشگاه آزاد اعلام شده و می توانند با تسویه حساب راهی تیم دیگری شوند.
شاگردان مصطفی کارخانه هفته گذشته با پیروزی مقابل خاتم اردکان به مقام قهرمانی لیگ برتر رسیدند، اما درفاصله کمتر از یک هفته با دستور مسئوولان بانک سرمایه از فعالیت آن‌ها جلوگیری به عمل آمد

لیست تیم ملی برای بازی با تونس و الجزایر اعلام شد، بازگشت دوباره مسعود شجاعی/ امیر خسروجردی

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اسامی ۲۸ بازیکن را برای دو دیداردوستانه با تیم‌های تونس و الجزایر به اردو دعوت کرد که نام «مسعود

شجاعی»، کاپیتان تیم ملی که مدت‌ها از حضور در تیم ملی محروم بود در میان آن‌ها به چشم می خورد.
کارلوس کی‌روش، یکشنبه، بیست و هفتم درکاری غیرمتعارف، اسامی اسامی بازیکنان دعوت شده به اردو را درصفحه فیس بوک خود منتشر کرد. ۲۸ بازیکن برای دو مسابقه دوستانه با تیم‌های آفریقایی تونس و الجزایر به اردوی تیم ملی دعوت شده اند.
اسامی بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی به شرح زیر است:
دروازه‌بانان:
علیرضا بیرانوند، امیر عابدزاده، رشید مظاهری و سیدحسین حسینی
مدافعین:
میلاد محمدی، محمدرضا خانزاده، مرتضی پورعلی‌گنجی، پژمان منتظری، رامین رضاییان، روزبه چشمی، سیدجلال حسینی، سعید آقایی و وریا غفوری
هافبک‌ها:
علی قلی‌زاده، علی کریمی، احسان حاج‌صفی، مسعود شجاعی، امید ابراهیمی، سعید عزت‌اللهی و سامان قدوس
مهاجمین:
علیرضا جهانبخش، کریم انصاری‌فرد، کاوه رضایی، مهدی طارمی، مهدی ترابی، رضا قوچان‌نژاد، سردار آزمون و وحید امیری
تیم ملی فوتبال ایران که خود را برای حضوری قدرتمند دربازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه آماده می کند روزهای سوم و هفتم فروردین سال ۹۷ به ترتیب به مصاف تیم‌های تونس و الجزایر می رود.

کارلوس کی روش در تیم ملی ایران ماندنی شد/ امیر خسروجردی

خبرگزاری رویترز در خبری مدعی شد:«کارلوس کی روش با فدراسیون فوتبال ایران برای تمدید قراردادش تا پایان جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارات به توافق رسید».

درحالی که قرارداد کارلوس کی روش، سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران در پایان رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به پایان می رسد برخی خبرگزاری های ایران در روزهای گذشته از مذاکره مهدی تاج با این مربی برای تمدید قراردادش تا پایان جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ خبردادند. دراین حال، خبرگزاری رویترز درخبری مدعی شد که کی روش برای تمدید قراردادش با فدراسیون فوتبال ایران به توافق رسیده است.
«رویترز خبر توافق کی روش با مهدی تاج را به نقل از یکی از نزدیکان او منتشر کرده است. این منبع آگاه دراین باره به این خبرگزاری گفته است که پیشنهاد فدراسیون فوتبال به کارلوس کی روش تا پایان جام ملت‌های آسیای ۲۰۱۹ امارات بوده که این مربی پرتغالی با آن موافقت کرده است».
رویترز درادامه نوشت:«کارلوس کی روش از این پیشنهاد بسیار خوشحال است و به آن افتخار می کند زیرا نه تنها نشان دهنده تشکر از او به خاطر عملکرد گذشته اش است، بلکه به معنای اعتماد به او در مسیر پیش رو است».
«در صورتی که این قرارداد امضا شود، سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران پس از حضور در دومین جام جهانی به همراه این تیم، دومین رقابت های جام ملت های آسیا را نیز روی نیمکت تیم ملی ایران خواهد نشست تا ناکامی دوره قبل را جبران کند».

تیم پدیده مشهد درخطر کسر امتیاز و سقوط به لیگ یک قرار گرفت/ امیر خسروجردی

فیفا با ارسال نامه ای به باشگاه پدیده مشهد، تهدید کرد که اگر این تیم بدهی خود را به «ایگورپراهیچ»، مدافع سابق و کرواتش را تا ۲۸ اسفند پرداخت نکند با کسر امتیاز و سقوط به دسته پایین‌تر روبرو خواهد شد.

خبرگزاری‌های ایران درخبری اعلام کردند:«فیفا با ارسال نامه ای، باشگاه پدیده مشهد را تهدید کرده درصورتیکه تا روز ۲۸ اسفند (۱۹ مارس) طلب ۷۹ هزار و ۱۸۶ یورویی ایگور پراهیچ به اضافه پنج درصد سود را پرداخت نکند با خطر کسر امتیاز و سقوط به لیگ لیگ روبرو خواهد بود. همچنین باشگاه پدیده باید مبلغ ۵۳ هزار و ۱۷۲ یورو به اضافه پنج درصد بابت جریمه نیز به فیفا پراخت کند. فرصت قبلی این باشگاه نهم اسفند به پایان رسیده بود و باشگاه پدیده دراین تاریخ مطالبات مدافع سابق و کرواتش را نتوانست پرداخت کند».
«همچنین فیفا درنامه خود به باشگاه پدیده به صراحت اعلام کرده که اگر تا تاریخ فوق بدهی خود را پرداخت نکند پرونده آن‌ها به کمیته انضباطی فیفا ارسال می شود تا یک هفته بعد از آن درباره این موضوع تصمیم گیری شود».
«فیفا چند ماه پیش نیز شش امتیاز از باشگاه پدیده مشهد به دلیل پرداخت نکردن طلب «کنزوویچ»، بازیکن سابق و صربستانی خود کم کرده بود».
باشگاه پدیده درحالی در اواخر سال ۹۶ با این بحران تازه مواجه شده که روز گذشته نیز استعفای‌‌ «محمدرضا کریمویی»، مدیرعامل این باشگاه با موافقت هیات مدیره مورد تایید قرار گرفت و باید دید در روزهای آینده مسئوولان باشگاه پدیده بدهی خود را به پراهیچ پرداخت خواهند کرد یا با کسر امتیاز و سقوط به لیگ یک مواجه خواهند شد.

میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی از ایران گرفته شد/ امیر خسروجردی

اتحادیه جهانی کشتی به دلیل نامشخص بودن وضعیت ریاست فدراسیون کشتی ایران میزبان رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی را از ایران پس گرفت.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، اتحادیه جهانی کشتی، با ارسال نامه ای به فدراسیون کشتی اعلام کرد:«با توجه به استعفای رسول خادم از ریاست فدراسیون و نامشخص بودن وضعیت مدیریت فدراسیون کشتی این کشور امکان برگزاری مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی که قرار بود روزهای ۲۳ و ۲۴ فروردین ۹۷ در اهواز برگزارشود، فراهم نیست و به همین دلیل این دوره از رقابت‌ها درایران برگزار نخواهد شد».
اتحادیه جهانی این موضوع را به فدراسیون‌های ملی دیگر کشورهای شرکت کننده در جام جهانی نیز اعلام کرده است.
فدراسیون کشتی ایران نیز در واکنش به برگزارنشدن رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی در اهواز به اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد که در مسابقات جام جهانی کشتی آزاد آمریکا شرکت نخواهد کرد و اتحادیه جهان نیز با این درخواست ایران موافقت کرد.

لالوویچ: کشتی ایران ریگی در کفش ما است /امیر خسروجردی

نناد لالوویچ، رئیس اتحادیه جهانی کشتی و عضو هیات رئیسه کمیته بین المللی المپیک با دادن هشدار جدی به مسئوولان ایرانی درباره

عدم رویارویی با حریفان اسرائیلی گفت:«بازنده اصلی این مسئله ورزش ایران خواهد بود».
لالوویچ که یکی از اعضای هیات رئیسه کیمته بین المللی المپیک محسوب می شود در مصاحبه با وبسایت رسمی این کمیته درباره حواشی این روزهای کشتی ایران پس از استعفای جنجالی رسول خادم گفت:«کشتی ایران ریگی درکفش ما شده است. بعضی وقت‌ها چنین اتفاقاتی در کشتی رخ می‌دهد و گاهی اوقات نیز ممکن است در دیگر ورزش‌ها بیفتد ومی‌خواهیم از تکرار این اتفاقات درآینده جلوگیری کنیم».
وی تصریح کرد:«خبرهایی به ما رسیده که رئیس فدراسیون کشتی ایران استعفا کرده است. در حال‌ حاضر به او دسترسی ندارم، اما می‌خواهم که حقایق را بدانم. به خصوص که مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی در ایران را به زودی خواهیم داشت و برگزاری این مسابقات بدون رئیس فدراسیون آسان نیست».
وی تصریح کرد:«من دلیل ‌اصلی این که او چرا استعفا داده است را نمی‌دانم، اما اگر مربوط به اتفاقات اخیر باشد خوب نیست. ورزش ایران اگر به این روند، مسابقه ندادن مقابل ورزشکاران اسرائیل ادامه‌ دهد ریسک زیادی را متحمل شده است».
رئیس اتحادیه جهانی درادامه اظهارداشت:«مسئولان ایران باید متوجه شوند که اگر نخواهند که ورزشکاران‌شان مقابل همه کشورها مبارزه کنند، نه تنها به کشتی ضربه وارد می‌کنند،‌ بلکه به تمام ورزش ایران ضربه می‌زنند».
لالوویچ درپایان خاطرنشان کرد:«مسئوولان بین‌المللی ورزش اجازه چنین اتفاقی را نمی‌دهند. تنها بازنده در آخر ورزشکاران ایران هستند. تمامی جنبش ورزش باید با هم متحد شود و به مسئولان توضیح دهد که این اتفاق دیگر نمی‌تواند رخ دهد».

ثوری: دفتر ناطق نوری تا پایان سال تخلیه خواهد شد/ امیر خسروجردی

حسین ثوری، رئیس فدراسیون بوکس با بیان اینکه درحال حاضر ماهیانه ۶۰ میلیون حقوق اضافه پرداخت می کنیم، گفت:«احمد ناطق نوری دفتر ریاست فدراسیون بوکس را تا پایان سال تحویل خواهد داد».

در کنفرانس خبری حسین ثوری، رئیس فدراسیون بوکس که یکشنبه، بیستم اسفند با حضور خبرنگاران برگزارشد ثوری درباره شرایط مالی این فدراسیون گفت:«ما ماهی ۶۰ میلیون حقوق اضافه پرداخت می‌کنیم که باید این روند اصلاح شود. جذب اسپانسر از سطح کشور در اولویت کار ما است و با بخش‌های خصوصی زیادی جلساتی را داشتیم».
وی همچنین درخصوص زمان تخلیه شدن دفتر ریاست فدراسیون توسط احمد ناطق نوری تصریح کرد:« طبق گفته‌های ناطق نوری تا پایان سال قرار است دفتر ریاست فدراسیون تحویل داده شود و تمام وسائلی که مربوط به شخص او است از مجموعه خارج خواهد شد».
رئیس فدراسیون بوکس درپایان درباره بوکس بانوان اظهارداشت:«شما خبرنگاران به عنوان چشمان بیدار جامعه قطعا رصد کرده‌اید که در جامعه ما، بانوان در استان های مختلف به صورت زیرزمینی تمرین می‌کنند، کسی هست که بگوید این اتفاق رخ نداده است؟ قانونی هم نیست که نظارت و کنترل کند. ما چندین مراجعه کننده نیز در رابطه با این موضوع داشتیم که از ایران در یکی از کشورهای اروپایی در لیگ بازی می‌کنند. وقتی این ظرفیت وجود دارد، باید کنترل شود».

علیرضا کریمی ازخدمت سربازی معاف شد/ امیر خسروجردی

سردار موسی کمالی، رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح ایران از معافیت علیرضا کریمی از خدمت سربازی با موافقت «آیت الله علی خامنه ای»، رهبر ایران خبر داد.

کمالی، امروز دوشنبه، بیست و یکم اسفند در مصاحبه با خبرنگاران دراین باره گفت:«با پیشنهاد ستاد کل نیروهای مسلح و موافقت فرماندهی کل قوا، به منظور قدردانی از اقدام جوانمردانه ورزشکار قهرمان، علیرضا کریمی برای روبرو نشدن با کشتی گیر «رژیم اشغالگر قدس» در حمایت از مردم فلسطین، او از خدمت سربازی معاف شد.
علیرضا کریمی که چندی پیش دررقابت‌های کشتی آزاد امیدهای جهان به طور عمدی مقابل حریف روسی شکست خورد تا در دور بعد با رقیب اسرائیلی روبرو نشود پس از بازگشت به ایران به آیت الله علی خامنه ای دیدار کرد و رهبر ایران دراین دیدار با ارزشمند خواندن این حرکت علیرضا کریمی به مسئوولان مربوط دستور داد که به صورت ویژه از این کشتی گیر تقدیر کنند که درنهایت با موافقت او این کشی گیر امروز از خدمت سربازی معاف شد.

تاج: کی روش از انتشار قراردادش عصبانی است/امیر خسروجردی

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال گفت:«برای مشخص شدن تکلیف میزبانی از تیم‌های عربستانی به دادگاه عالی ورزش شکایت کرده ایم.

مهدی تاج درحاشیه برگزاری جلسه هیات رئیسه کمیته فوتسال درباره اقدامات فدراسیون فوتبال برای حل موضوع میزبانی ازتیم‌های عربستانی به خبرنگاران گفت:«یکی ازحواشی مهم فدراسیون فوتبال موضوع میزبانی از تیم‌های عربستانی است که ما این مسئله در دادگاه عالی ورزش در لوزان سوئیس پیگیری کردیم و حکم اول آن نیزآمده است. حضور اینفانتینو درتهران هم بسیار خوب بود و او صحبت‌های راهگشایی دراین خصوص ایراد کرد».
وی افزود:«برخی از دوستان معیارهای حقوقی را نمی‌دانند و انتقاداتی می‌کنند. ما که نمی‌توانیم شمشیر بکشیم و وارد دعوا شویم. ما می‌توانیم از طریق مجامع بین‌المللی و راه‌هایی که وجود دارد موضوع را دنبال کنیم».
رئیس فدراسیون فوتبال درادامه درخصوص ترقه‌هایی که توسط تماشاگران در دربی پایتخت زده شد، اظهارداشت: کار کسانی که ترقه زدند خوب نبود. با وجود تلاش‌های دو باشگاه استقلال و پرسپولیس این اتفاق افتاد. ما در اوج دعوای موجود در یک بازی که حساسیت زیادی دارد رئیس فیفا را به ایران دعوت کردیم که این خودش اتفاق خوبی است. هنگامی که سنگ پرتاب شد ما در ورزشگاه نبودیم و وقتی از ورزشگاه رفتیم باز هم سنگ پرتاب شد که خوشبختانه در آن لحظه هم اینفانتینو این اتفاقات را ندید. باید تلاش کنیم این اتفاقات در ورزشگاه رخ ندهد. چند روز پیش در یک بازی مهم پنالتی گرفته شد که درست نبود اما هیچ اعتراضی نشد این اتفاقات باید نهادینه شود.
تاج تصریح کرد:«متاسفانه مقابل چشمان رئیس فیفا ترقه زدیم. وقتی ترقه زده شد اینفانتینو یک مقداربالا پرید و با خنده به ما نگاه کرد وقتی هم از ورزشگاه بیرون آ‌مدیم گفت می‌دانی آن ترقه چه بود، با این حرف می‌خواست بگوید من حواسم به اتفاقات بوده است، من هم به او گفتم این دربی است و این اتفاقات در آن رخ می‌دهد آنها هم دربی دیده هستند و می‌دانند چه شرایطی وجود دارد.
رئیس فدراسیون فوتبال درباره اقدامات فدراسیون فوتبال برای تمدید قرارداد «کارلوس کی روش» گفت:«باید جو خوبی درست کنیم و دوست داشتن را در فوتبال کشور اپیدمی کنیم. متاسفانه فضایی برای کی‌روش درست شد و قراردادش را دریک سایت منتشر کردند. این مساله را مربیان سایر کشورهای دنیا را چطور ارزیابی می‌کنند؟ متمم‌های این قرارداد منتشر نشده و عده‌ای به این کارشان افتخارمی‌کنند. ما حتی قرارداد مربیان داخلی را هم منتشر نمی‌کنیم اما برخی‌ها در اینستاگرام این کار را انجام می‌دهند و این مسائل به گوش کی‌روش رسیده و ناراحت است».

هندبال قهرمانی آسیا، برد بی ارزش ایران مقابل عمان /امیر خسروجردی

تیم ملی هندبال ایران با وجود پیروزی مقابل عمان از صعود به مرحله نیمه نهایی رقابت های قهرمانی آسیا بازماند.

در ادامه مرحله دوم این مسابقات که در سوآن کره جنوبی برگزار می شود، امروز چهارشنبه، چهارم بهمن (۲۴ژانویه) تیم ملی هندبال ایران درسومین و آخرین دیدار خود دراین مرحله در دیداری تشریفاتی به مصاف عمان رفت و این تیم را درپایان با نتیجه ۴۰-۲۵ مغلوب کرد، اما با توجه به دو شکست پیاپی برابر عربستان و کره جنوبی در رده سوم گروه قرار گرفت و از راه یابی به مرحله نیمه نهایی بازماند تا هندبالیست های ایرانی ناکام بزرگ این دوره باشند. تیم ملی ایران درصورتیکه می توانست به مرحله نیمه نهایی صعود کند، جواز حضور در بازی های جام جهانی ۲۰۱۹ را نیز دریافت می کرد زیرا چهار تیم برتر رقابت های هندبال قهرمانی آسیا به طور مستقیم به جام جهانی صعود خواهند کرد.

فیل نویل، رسما سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان انگلیس شد/امیر خسروجردی

اتحادیه فوتبال انگلیس از انتخاب فیل نویل به عنوان سرمربی جدید تیم ملی بانوان این کشور خبر داد.

وبسایت رسمی اتحادیه فوتبال انگلیس، سه شنبه شب، سوم بهمن (۲۳ژانویه) در خبری اعلام کرد که سران این اتحادیه با فیل نویل برای قبول هدایت تیم ملی بانوان این کشور به توافق رسیده و به این ترتیب، بازیکن سابق تیم منچستریونایتد و تیم ملی انگلیس به مدت سه سال به عنوان سرمربی این تیم انتخاب شد.
براساس اعلام اتحادیه فوتبال انگلیس، نویل ۴۰ ساله جانشین مارک سمپسون شد که چند ماه قبل به علت مسائل اخلاقی و داشتن پرونده دراین باره از سمتش برکنار شد.
فیل نویل که سابقه بازی در تیم های منچستریونایتد و اورتون را در کارنامه دارد در سال ۲۰۱۳ از دنیای فوتبال خداحافظی کرد و بعد از آن، دستیار دیوید مویس در یونایتد شد و در سال ۲۰۱۵ هم در زمان سرمربیگری برادرش گری نویل در تیم والنسیای اسپانیا به عنوان کمک مربی دراین تیم حضور داشت، اما پس از برکناری گری نویل از هدایت والنسیا، فیل نیز دیگر در کار مربیگری حضور نداشت و از آن زمان تاکنون به عنوان کارشناس فوتبال در شبکه های تلویزیونی انگلیس فعالیت می کند.

جیمی کرگر موقتا از فعالیت در شبکه « اسکای اسپورت» معلق شد/ امیر خسروجردی

جیمی کرگر، اسطوره باشگاه لیورپول و کارشناس شبکه «اسکای اسپورت» به دلیل پرتاب آب دهان به یکی از طرفداران منچستریونایتد فعالیتش دراین شبکه به طور موقت به حالت تعلیق درآمد.

پس از شکست ۲-۱ روز شنبه تیم لیورپول مقابل منچستریونایتد درهفته سی ام رقابت‌های لیگ برتر باشگاه‌های انگلیس، جیمی کرگر، مدافع اسبق قرمزهای آنفیلد و کارشناس شبکه «اسکای اسپورت» در اقدامی زننده به سمت دختربچه ۱۴ ساله ای که طرفدار تیم منچستریونایتد بود آب دهان پرتاب کرد که انتشار فیلم این حرکت ناپسند، جنجال بزرگی برای این اسطوره درشبکه‌های اجتماعی به وجود آورده است.
در فیلمی که روزنامه انگلیسی «دیلی میرر» یکشنبه شب منتشر کرد، پس از شکست لیورپول برابر منچستریونایتد در اولدترافورد، کرگر در ترافیک اتوبانی به سمت دختر۱۴ ساله ای که طرفدار یونایتد است و به همراه پدرش برای او کری می خواند، آب دهان پرتاب می کند که این افشاگری برای او دردسر زیادی را ایجاد کرده است.
جیمی کرگر دراین باره با انتشار متنی در صفحه توئیترش مدعی شده که در آن موقع کنترل اعصاب خود را از دست داده بود.
وی افزود:«یک حرکت کاملا اشتباه و من به این خاطر از همه عذرخواهی می‌کنم، در طول بزرگراه سه یا چهار نفر چنین برخوردی داشتند و من را عصبانی کردند. عذر می‌خواهم».
سخنگوی شبکه اسکای اسپورت در واکنش به حرکت کرگر و ادامه همکاری با او به روزنامه «سان» گفت:«این رفتار غیرقابل قبول است و ما با جیمی برخورد خواهیم کرد و فعلا همکاری او با شبکه اسکای به حالت تعلیق درآمده است.

صعود رئال مادرید و لیورپول به جمع هشت تیم برتر لیگ قهرمانان/ امیر خسروجردی

دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا با پیروزی رئال مادرید و لیورپول مقابل پاریسن ژرمن و پورتو آغاز شد.

شب نخست دور برگشت این مرحله از مسابقات، سه شنبه شب، پانزدهم اسفند (۶ مارس) با برگزاری دو دیدار پیگیری شد که طی آن در مهمترین مسابقه، تیم‌های پاریسن ژرمن فرانسه و رئال مادرید اسپانیا در ورزشگاه «پارک دوپرنس»، پاریس به مصاف هم رفتند که این دیدار جذاب و دیدنی با برتری ۲-۱ رئال خاتمه یافت تا کهکشانی‌ها با این برد شیرین و در مجموع دو بازی رفت و برگشت با برتری ۵-۲ راهی مرحله یک چهارم نهایی شوند. درآنسوی میدان سن ژرمن نیز در شبی که نیمار، فوق ستاره برزیلی خود را به دلیل مصدومیت و انجام عمل جراحی در اختیار نداشت با قبول شکست مقابل دیدگان هوادارانش از دور رقابت‌ها حذف شد تا ناکام بزرگ این دوره لقب گیرد.
«گل‌های این دیدار را کریستیانو رونالدو و کاسیمیرو برای رئال و ادینسون کاوانی برای پاریسن ژرمن به ثمررساندند». ضمن اینکه «مارکو وراتی» هافبک ایتالیایی تیم پی اس جی در نیمه دوم با دریافت کارت قرمز از داور از زمین مسابقه اخراج شد.
در ورزشگاه «آنفیلد» بندر لیورپول، دو تیم لیورپول انگلیس و پورتو پرتغال رودرروی یکدیگر قرار گرفتند که این مسابقه درپایان نود دقیقه گلی دربرنداشت و قرمزپوشان آنفیلد با توجه به برد ۵ به صفر بازی رفت در مجموع دو دیدار رفت و برگشت با همین نتیجه به جمع هشت تیم برتر لیگ قهرمانان اروپا صعود کردند.

زیدان: قدرت‌مان را به رخ حریف کشیدیم/ امیر خسروجردی

زین الدین زیدان، سرمربی تیم فوتبال رئال مادرید با ستایش از نمایش برتر بازیکنانش مقابل پاریسن ژرمن گفت:«از همان ابتدا برتری مان را به حریف دیکته کردیم».

در آغاز دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، سه شنبه شب، رئال مادرید مقابل میزبانش پاریسن ژرمن فرانسه به پیروزی ۲-۱ رسید و در مجموع دوبازی رفت و برگشت بابرتری برابر حریف ثروت خود راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.
زین الدین زیدان درباره این پیروزی و صعود به جمع هشت تیم برتر لیگ قهرمانان اروپا به شبکه بی تی اسپورت گفت:«تبریک به همه بازیکنان. آن‌ها بازی فوق العاده ای را انجام دادند. ما از همان ابتدا قدرت مان را به رخ حریف کشیدیم و ارائه چنین نمایشی اهمیت زیادی داشت. در زمینی دشوار پیروز شدیم و از این بابت بسیار خوشحالیم».
وی افزود:«واقعیت این است که انتخاب یازده بازیکن اصلی برای بازی با پاریسن ژرمن بسیار دشوار بود. همه بازیکنانم را دراختیارداشتم و خوشبختانه تصمیماتم نتیجه داد. همه چیز خوب پیش رفت وحالا یک پله صعود کرده ایم».
« سرمربی مدافع عنوان قهرمانی فصل گذشته این بازی‌ها درپایان تصریح کرد:«اتفاق خاصی نیفتاده است و ما تنها موفق به صعود به مرحله یک چهارم شده ایم و حالا باید به بازی های لالیگا فکر کنیم».

امامعلی حبیبی: مثل یک پدر به خادم توصیه می کنم که به کشتی برگردد /امیر خسروجردی

امامعلی حبیبی، نخستین طلایی تاریخ المپیکی ایران با بیان اینکه حضور رسول خادم درکشتی ضروری است، گفت:«مانند یک پدر به او توصیه می کنم که به کشتی برگردد».

در پی استعفای رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی، امامعلی حبیبی یکی از اسطوره‌های کشتی ایران و اولین دارنده نشان طلا تاریخ ورزش ایران در بازی‌های المپیک دراین باره به خبرگزاری ایسنا گفت:«من اهل مداهنه نیستم، اما به عنوان اولین طلایی تاریخ ورزش ایران در بازی‌های المپیک و با احترام به همه روسا باید بگویم که درعمرم رئیس فدراسیونی ندیدم که از رسول خادم بهتر باشد. البته دغدغه‌های خادم نیز شخصی نیست بلکه دغدغه او بزرگی و منافع کشتی کشور است».
وی تصریح کرد:«به رسول خادم توصیه می‌کنم که اگرچه شاید برای موفقیت همه چیز مهیا نباشد، اما به خاطر کشتی‌گیران و عزت کشتی ایران هم که شده بماند و به کارش ادامه دهد. به عنوان یک پدر نیز از او درخواست دارم که به خاطر سربلندی کشتی ایران، بماند».