خانه » ضمیمه ورزشی خلیج فارس

ضمیمه ورزشی خلیج فارس

بیمه رازی قهرمان کشتی فرنگی باشگاه های جهان شد/ امیر خسروجردی

رقابت های کشتی فرنگی باشگاه های جهان با قهرمانی نماینده ایران خاتمه یافت.

دیدار فینال چهارمین دوره این مسابقات، عصر امروز جمعه، بیست و چهارم آذر بین دو تیم ایرانی بیمه رازی و سینا صنعت ایزه در سالن ۲۵ آبان اصفهان برگزار شد که این دیدار حساس و سرنوشت ساز با پیروزی مقتدرانه و ۸-۲ بیمه رازی خاتمه یافت تا شاگردان حسن رنگرز با پیروزی شیرین مقابل رقیبشان برسکوی قهرمانی قرار گیرند.
در این مسابقه دو تیم از کشتی گیران سرشناس ایرانی و خارجی در ترکیب خود استفاده می کردند که در مهمترین دیدارها در وزن ۶۰ کیلوگرم، میثم دلخانی از سینا صنعت ایزه، مهرداد مردانی از بیمه رازی را ۳-۲ شکست داد. در وزن ۶۳ کیلوگرم، سامان عبدولی، فرنگی کار تیم بیمه رازی مقابل بهنام مرادی از سینا صنعت به پیروزی ۹-۱ رسید. در وزن ۶۷ کیلوگرم، سورکوف، کشتی گیر روس تیم بیمه رازی و دارنده مدال برنز جهان ۵-۳ محمد رضا گرایی را از پیش رو برداشت. در وزن ۷۷ کیلوگرم، رومن ولاسوف، کشتی گیر روسی بیمه رازی و دارنده نشان طلای جهان و المپیک و مطرح ترین کشتی گیر این دوره از رقابت ها، پیام بویری از سینا صنعت ایزی را ۱۰-۱ از پیش رو برداشت. همچنین درحساس ترین دیدار این مسابقه، سعید عبدولی کشتی گیر وزن ۸۲ کیلوگرم تیم بیمه رازی و دارنده نشان های طلا و برنز جهان به مصاف ماکسیم مانوکیان ارمنستانی، قهرمان جهان درسال ۲۰۱۷ رفت و موفق شد این حریف قدر را ۶-۲ از پیش رو بردارد و در وزن ۸۷ کیلوگرم، مهدی فلاح، کشتی گیر جوان تیم بیمه رازی به مصاف ژان بلنیوک، کشتی گیر اوکراینی سینا صنعت و نایب قهرمان المپیک ۲۰۱۶ ریو رفت و درپایان مقابل این رقیب به پیروزی ۱ به صفر رسید.
در دیدار رده بندی نیز بیوک شهیر ترکیه با پیروزی ۶-۴ مقابل گئورگین کلاب گرجستان به مقام سوم رسید.

انوشیروانی: ایران جایگاهی درفدراسیون جهانی وزنه برداری ندارد /امیر خسروجردی

سجاد انوشیروانی، سرمربی سابق تیم ملی وزنه برداری گفت: دررقابت های جهانی، عراق، اوگاندا و عربستان داور داشتند، اما داوران ایران غایب بودند.

در رقابت های وزنه برداری جهان در آناهیم آمریکا که با قهرمانی تیم ملی ایران همراه بود، بهداد سلیمی، وزنه بردار فوق سنگین تیم ملی ایران در حرکت دوضرب با رای منفی اعضای هیات ژوری مواجه شد و در این حرکت از دستیابی به مدال بازماند که همین موضوع باعث شد این وزنه بردار با انتقاد شدید از این تصمیم هیات ژوری اعلام کند که از دنیای وزنه برداری خداحافظی خواهد کرد. ریاست هیات ژوری در مسابقات دسته فوق سنگین را جلود عراقی برعهده داشت. این درحالی است که عراق جایگاهی در وزنه برداری دنیا ندارد، اما فدراسیون وزنه برداری این کشور با ارتباطات خوبی که با فدراسیون جهانی برقرار کرده چندین داور مطرح در وزنه برداری دارد که معروف ترین آنها، جلود است که دو بار با رای منفی خود مانع مدال گرفتن بهداد سلیمی شده است.
سجاد انوشیروانی، سرمربی سابق تیم ملی وزنه برداری ایران در مصاحبه با خبرگزاری خبرآنلاین از عدم توجه به داوران وزنه برداری در ایران انتقاد کرد و گفت: متاسفانه وقتی انگشت می گذاریم روی نقاط ضعف، به خیلی ها برمی خورد. من گفتم ما در داوری ضعیف هستیم، اما اصلا منظورم این نبود که داوران ضعیفی داریم. ضعف ما در داوری ها برمی گردد به ارتباطات ضعیفی که میان کمیته داوران و خود فدراسیون وزنه برداری با کمیته اجرایی فدراسیون جهانی وزنه برداری وجود دارد.
وی افزود: من می گویم چرا ما نباید در سطح اول داوری دنیا نماینده داشته باشیم؟ مگر ایران یکی از سه قطب بزرگ وزنه برداری دنیا نیست؟ مگر در ترکیب تیم ما سه قهرمان المپیک و چهار وزنه بردار که سابقه شکستن رکوردهای دنیا را دارند وجود ندارد؟ پس چرا نباید هیچ نماینده ای از داوری ایران در جمع داوران یا هیات ژوری مسابقات وجود داشته باشد؟ چرا کسی به طور روشن و صریح به این سئوال پاسخ نمی دهد؟ شما ببینید درهمین دوره رقابتهای جهانی در آمریکا، داورانی از اوگاندا، عربستان، نیوزیلند، دومنیکن، جمهوری چک، قبرس و حتی یمن حضور داشتند. اسم کدام یک از این کشور ها تا به حال در وزنه برداری به گوشتان خورده است؟ چطور می شود که یمن، عربستان یا اوگاندا داور معرفی می کنند به فدراسیون جهانی وزنه برداری، اما ما نمی توانیم از چیزی که حق مسلم و واقعی وزنه برداری مان است دفاع کنیم؟
نایب قهرمان فوق سنگین وزنه برداری بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن درپایان اظهارداشت: اگر می گویم ما در داوری ضعیف هستیم منظورم همین مسائل است. وقتی ارتباطات ما قوی باشد و وقتی نمایندگانی از ایران به عنوان داور یا هیات ژوری در صحنه رقابتها حضور داشته باشد، شک نکنید می تواند موثر باشد. داوران ما قرار نیست رایی را برگردادند یا حقی را ناحق کنند، اما همین حضورشان باعث می شود جلوی بسیاری از رای هایی که بر اساس برخی سخت گیری مرسوم صادر می شود گرفته شود.

احضار مورینیو به اتحادیه فوتبال انگلیس /امیر خسروجردی

ژوزه مورینیو، سرمربی تیم منچستریونایتد به دلیل اظهاراتش پیش از بازی با منچسترسیتی در دربی منچستر به اتحادیه فوتبال انگلیس احضار شد.

رسانه های انگلیسی درخبری اعلام کردند، سرمربی تیم منچستریونایتد باید برای ادای توضیحات در اتحادیه فوتبال انگلیس حاضر شود. مسئولان این اتحادیه، ژوزه مورینیو را به دلیل اظهاراتش در کنفرانس خبری پیش از بازی هفته قبل تیم های یونایتد و سیتی در دربی منچستر فراخوانده اند. آقای خاص درنشست خبر پیش از بازی با منچسترسیتی به داوران هشدار داد که مراقب خطاهای تاکتیکی تیم پپ گواردیولا باشند. او بازیکنان تیم رقیب را متهم کرده بود که با هر خطایی زمین می خورند تا داوران را مجاب کنند که برای آنها خطا گرفته و به بازیکنان رقیب کارت زرد یا قرمز نشان دهند که همین اظهارات باعث شد این مربی پرحاشیه پرتغالی به اتحادیه فوتبال انگلیس احضار شود. مورینیو تا روز دوشنبه، بیست و هفتم آذر (۱۸ دسامبر) فرصت دارد تا برای ادای توضیحات در اتحادیه فوتبال انگلیس حاضر شود.

خادم: درپی کسب میزبان رقابت های جهانی کشتی هستیم /امیر خسروجردی

رسول خادم، رئیس فدراسیون کشتی از برنامه های این فدراسیون برای گرفتن میزبانی رقابت های جهانی و آسیایی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری های ایران، در حاشیه برگزاری چهارمین دوره رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی باشگاه های جهان رسول خادم دراصفهان، امروز پنجشنبه، بیست و سوم آذر، رسول خادم درباره برگزاری این مسابقات گفت: جام باشگاه‌های جهان به عنوان حرکتی که ایران مبتکر آن بود طی سه سال گذشته در شهرهای مختلف ایران و هچنین سال گذشته به صورت مشارکتی کشتی آزاد در اوکراین و کشتی فرنگی در مجارستان برگزار شد و در مجموع این رقابت‌ها حرکت رو به جلویی داشته و سال به سال کیفیت آن بالا می‌رود چرا که مورد استقبال باشگاه‌های کشتی در کشورهای مختلف قرار گرفته است.
وی در پاسخ به سئوالی درباره اینکه چرا ایران باید بیشتر بار میزبانی این رقابت‌ها را به دوش بکشد، اظهارداشت: واقعیت این است که دنیای کشتی به لحاظ منابع مالی در محدودیت قرار دارد و کشتی به دلیل آن که رشته پول سازی برای کشورهای دنیا نیست، برای برگزاری مسابقات مختلف با مشکل مواجه است. ما نیز سعی کرده‌ایم که این رقابت‌ها را به صورت مشارکتی برگزار کنیم. البته امسال نیز همانند سال گذشته شرایط برای برگزاری مشارکتی رقابت‌ها با سایر کشورها فراهم بود اما به دلیل علاقه وافر مردم ایران به کشتی تمایل داشتیم که مسابقات در داخل ایران برگزارشود.
خادم تصریح کرد: البته قرار نیست که ایران همیشه میزبان باشد کما این که در حال حاضر نیز برای میزبانی جام باشگاه‌های کشتی آزاد متقاضیانی وجود دارد که بدون مشارکت ایران مسابقات را برگزار کنند اما آن چه اهمیت دارد مشارکت ایران در جا انداختن این رقابت‌ها است تا گردش مالی بزرگی را در کشتی ایران و همچنین برای سایر تیم‌های شرکت کننده ایجاد کنیم. این فرایند باید ادامه داشته باشد و اطمینان دارم که در ادامه سهم گردش مالی مسابقات در ایران و سایر کشورها افزایش خواهد داشت.
عضو هیات رئیسه اتحادیه جهانی کشتی در خصوص میزبانی ایران از رقابت‌های قهرمانی آسیا و جهان گفت: پیگیر این موضوع هستیم تا با الگوی مشارکتی که توانستیم به تصویب هیات رییسه اتحادیه جهانی کشتی برسانیم، محدودیت‌هایی را که این اتحادیه برای برگزاری مسابقات بانوان برای‌مان گذاشته بود حل کنیم. سعی داریم جدای میزبانی از جام‌های جهانی کشتی، با تعامل خوب با سایر کشورها مسابقات قهرمانی جهان و آسیا در رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان را میزبانی کنیم. این موضوع به صورت جدی از سوی فدارسیون کشتی در حال پیگیری است تا در تعامل با کشورهای مشارکت کننده، عهده دار میزبانی این رقابت‌ها باشیم.

محمد صالحی، داور پیشکسوت فوتبال ایران درگذشت /امیر خسروجردی

داور قدیمی فوتبال ایران براثر ابتلا به بیماری آلزایمر دار فانی را وداع گفت.

به گزارش خبرگزاری های ایران، محمد صالحی، داور پیشکسوت فوتبال ایران که سابقه طولانی در امر قضاوت در این رشته داشت و سال ها ریاست کمیته داوران فدراسیون فوتبال بود، امروز پنجشنبه، بیست و سوم آذر پس از گذراندن یک دوره سخت بیماری و ابتلا به آلزایمر درگذشت.
محمد صالحی یکی از داوران باسابقه فوتبال ایران بود و در کارنامه داوری خود پنج بار قضاوت دربی استقلال و پرسپولیس را برعهده داشت و دیدارهای بین المللی زیادی را نیز سوت زد.

نجفی:صالحی امیری به کمیته ملی المپیک نخواهد رفت/امیر خسروجردی

محمد علی نجفی، شهردار تهران گفت: صالحی امیری در شهرداری خواهد ماند و به علت دوشغله بودن به کمیته ملی المپیک نمی رود.

شهردار تهران، چهارشنبه شب که در برنامه تهران ۲۰ شبکه پنج سیما حضور داشت در پاسخ به سئوالی درباره ثبت نام احتمالی سیدرضا صالحی امیری در انتخابات ریاست کمیته ملی المپیک و حضور همزمان او در معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری و این کمیته گفت: امیدوارم که ایشان بمانند، پیش از این سوال بود که آیا حضور در کمیته ملی المپیک شغل محسوب می‌شود یا خیر؟ که بنده  دراین باره امروز با انصاری، معاون رئیس جمهور صحبت کردم و ایشان تاکید داشتتند که حضور در کمیته ملی المپیک شغل محسوب می‌شود و با این شرایط درصورتی که صالحی امیر در انتخابات کمیته ملی المپیک شرکت کند و رای بیاورد باید از شغل قبلی خود استعفا نماید.
وی درباره اینکه آیا صالحی امیری از شهرداری تهران استعفا خواهد داد یا خیز، اظهارداشت: ترجیح ایشان این است که در پست خود در شهرداری باقی بمانند.
سیدرضا صالحی امیری اوایل این هفته به عنوان خبره ورزشی در هیات اجرایی کمیته ملی المپیک انتخاب شد و گفته می شود او که به حلقه یاران حسن روحانی، رئیس جمهوری نزدیک است گزینه دولت و وزارت ورزش برای ریاست آینده کمیته ملی المپیک خواهد بود که این موضوع با انتقادات تند اهالی ورزش، پیشکسوتان و روسای سابق کمیته ملی المپیک مواجه شد.

چلسی به دنبال جذب توماس لمار در ژانویه است/ امیر خسروجردی

روزنامه دیلی تلگراف از تلاش سران باشگاه چلسی انگلیس برای به خدمت گرفتن لمار، بازیکن تیم موناکو فرانسه خبر داد.

روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف در گزارشی درباره بازیکن هجومی تیم ملی فرانسه نوشت: تیم چلسی قصد دارد در پنجره نقل و انتقالات ژانویه برای جذب توماس لمار وارد عمل شود و امیدوار است بتواند تیم های آرسنال و لیورپول را در جذب ستاره تیم موناکو شکست دهد. به نوشته دیلی تلگراف سران باشگاه چلسی حتی حاضرند برای به خدمت گرفتن این بازیکن تاثیرگذار با پرداخت ۸۰ میلیون پوند رکورد نقل و انتقالات خود را بشکنند. رکورد نقل و انتقالات در چلسی در اختیار آلوارو موراتای اسپانیایی است که تابستان امسال با قراردادی ۵۸ میلیون پوندی از رئال مادرید به این تیم پیوست.
توماس لمار در فصل نقل و انتقالات تابستانی با پیشنهاد جدی تیم های انگلیسی لیورپول و آرسنال مواجه شد، اما درنهایت تصمیم گرفت این فصل در تیم موناکو فرانسه بماند و قید رفتن به لیگ برتر جزیره را زد.

فیگو: دیبالا برای رفتن به رئال مادرید به پیشرفت بیشتری نیاز دارد/امیر خسروجردی

لوئیس فیگو، اسطوره فوتبال پرتغال به ستایش از پائولو دیبالا، مهاجم تیم یوونتوس پرداخت و گفت: او الان هم در تیم بزرگی بازی می کند.

درحالیکه این روزها در رسانه های ایتالیایی اخباری مبنی بر وجود اختلاف بین آلگری، سرمربی تیم فوتبال یوونتوس و پائولو دیبالا، مهاجم آرژانتینی این تیم منتشر شده و گفته می شود دیبالا شاید با ترک یووه راهی رئال مادرید شود، اما لوئیس فیگو، اسطوره سابق تیم های رئال مادرید اسپانیا و اینتر ایتالیا در مصاحبه با روزنامه گاتزتا دلواسپورت گفت: دیبالا بازیکن بزرگی است و الان هم در تیم بزرگی مانند یوونتوس حضور دارد.
وی افزود: یوونتوس امسال هم همانند سالهای اخیر یک تیم بسیار قوی است، اما شما هر فصل قرار نیست به فینال لیگ قهرمانان برسید و هربار نمی توانید آن را فتح کنید، ولی درنهایت، بیانکونری یکی از خطرناک ترین تیم های اروپا است.
ستاره سابق تیم فوتبال رئال مادرید درپایان درباره پائولو دیبالا، ستاره تیم یووه اظهارداشت دیبالا مهاجمی است که من به سبک بازی او بسیار علاقه دارم، اما اگر او بخواهد در آینده بازیکن رئال مادرید باشد باید کارهای زیادی انجام دهد. این بازیکن نباید فراموش کند که همین حالا نیز بخشی از یک تیم بزرگ است.

هاشمی طبا: هیات اجرایی به روح المپیک خیانت می کند /امیر خسروجردی

مصطفی هاشمی طبا، رئیس اسبق کمیته ملی المپیک از انتخاب سید رضا صالحی امیری به عنوان خبره ورزشی در کمیته ملی المپیک به شدت انتقاد کرد.

در انتخابات هیات اجرایی کمیته ملی المپیک برای مشخص شدن خبره های ورزشی در انتخابات ریاست آینده این کمیته، سید رضا صالحی امیری، سرپرست وزارت ورزش و جوانان در دولت یازدهم و قائم مقام فعلی شهردار تهران به عنوان خبره ورزشی انتخاب شد که این موضوع با انتقادات شدید اهالی ورزش و مدیران سابق کمیته ملی المپیک مواجه شد. از صالحی امیری که یکی از حلقه های نزدیک به حسن روحانی است به عنوان اصلی ترین گزینه ریاست آینده کمیته ملی المپیک نام برده می شود.
مصطفی هاشمی‌طبا درباره این انتخاب به خبرگزاری ایسنا گفت: در دوره قبل انتخابات، آیین‌نامه‌ای وجود داشت که دفتر حقوقی رئیس جمهور آن را باطل اعلام کرد. با این حال وزیر پیشین ورزش، آیین‌نامه را در داخل کشوی میزش گذاشت و انتخابات را همان طور که می‌خواستند برگزار کردند.
وی با انتقاد از انتخاب سید رضا صالحی امیری به عنوان خبره ورزشی اظهارداشت: من می‌خواهم بدانم بهرام افشارزاده و نصرالله سجادی که سال‌ها در مسائل مربوط به المپیک کار کرده‌اند خبره ورزشی نبوده‌اند؟ خود من چطور؟ من سه دوره رئیس کمیته ملی المپیک و عضو کمیته بین المللی المپیک بوده‌ام و خداوند فرصتی داد تا خدماتی را انجام دهم، اما از آن طرف فردی که اصلا در ورزش نبوده و نمی‌داند المپیک چه چیزی هست به عنوان خبره ورزشی انتخاب شده است.
رئیس اسبق کمیته ملی المپیک تصریح کرد: کسی که شغل تمام وقت دارد چطور می‌خواهد به عنوان رئیس کمیته ملی المپیک انتخاب شود. حتی یک خانم که در کمیته ملی المپیک کار می‌کرد به عنوان خبره ورزشی انتخاب شده بود. واقعا خنده‌دار است و هیات اجرایی به روح المپیک خیانت می‌کند و در این مورد هیچ صداقتی از خود نشان نداده است. ظاهرا با دستوراتی که از جاهایی داده شده، دارند به این شکل عمل می‌کنند.
هاشمی طبا درباره اینکه انتخابات آینده ریاست کمیته ملی المپیک را چطور ارزیابی می کنید، تاکید کرد:‌ من را که راه نمی‌دهند بنابراین به من ربطی ندارد و صلاح مملکت خویش خسروان دانند.
وی درپایان درباره عملکرد کمیته ملی المپیک درطول چهار سال گذشته اظهارداشت: نمی‌خواهم دراین مورد زیاد صحبت کنم چون تعابیر مختلفی می‌شود.

فان خال: تیم تحت هدایت مورینیو خسته کننده است/ امیر خسروجردی

لوئیس فان خال، سرمربی سابق تیم منچستریونایتد از تاکتیک های ژوزه مورینیو در این تیم انتقاد کرد.

لوئیس فان خال که پس از قهرمانی تیم فوتبال منچستریونایتد در رقابت های جام حذفی انگلیس درتابستان ۲۰۱۶ ازکار برکنار و ژوزه مورینیو پرتغالی جانشین او در یونایتد شد درمصاحبه با فاکس اسپورت تاکتیک های ژوزه مورینیو در این تیم را کسالت بار توصیف کرد و گفت: ما فوتبالی ارائه می دادیم که بسیار خوب بود، اما فوتبالی نبود که در انگلیس مورد توجه قرار می گیرد. 
وی افزود: در حال حاضر به منچستریونایتد نگاه کنید. باید نتیجه بگیرم که مورینیو چندان مورد انتقاد قرار نمی گیرد در حالی که تیمش فوتبال بسیار خستهکنندهتری ارائه می دهد. آنچه اکنون منچستریونایتد ارائه می کند، یک فوتبال دفاعی است، اما تیم من همیشه فوتبال هجومی بازی می کرد و مدرک آن هم این است که تیم حریف همیشه اتوبوس مقابل دروازه اش پارک می کرد. سرمربی سابق منچستریونایتد درپایان تصریح کرد: تیم های حریف حالا این کار را انجام نمی دهند زیرا تیم مورینیو بسیار دفاعی بازی می کند.

بوفون: شاید یک فصل دیگر بازی کنم /امیر خسروجردی

جان لوئیجی بوفون، دروازه بان افسانه ای تیم یوونتوس ایتالیا از احتمال ادامه حضورش در دنیای فوتبال برای یک فصل دیگر خبر داد.


بوفون که سال هاست دروازه بان شماره یک تیم یوونتوس محسوب می شود و یکی از اسطوره های فراموش نشدنی بیانکونری است چند ماه پیش به رسانه ها اعلام کرد که درپایان فصل جاری رقابت های سری آ ایتالیا به طور رسمی از دنیای فوتبال خداحافظی خواهد کرد وبازنشسته می شود، اما این دروازه بان ۳۹ ساله و افسانه ای، شنبه شب در زمان بازی یوونتوس و اینتر به مدیاست گفت: اگر یووه این فصل به مقام قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا برسد و سال آینده در رقابت های باشگاه های جهان شرکت کند او قراردادش را با این تیم برای یک سال دیگر تمدید خواهد کرد و خداحافظی اش از دنیای فوتبال را یک سال به عقب خواهد انداخت.
همچنین رسانه های ایتالیایی در اخبار خود اعلام کردند که درصورت بازنشسته شدن بوفون، سران باشگاه یوونتوس از دروازه بان اسطوره ای خود در سمت مدیرینی این باشگاه استفاده خواهند کرد.

محمد صلاح بهترین بازیکن قاره آفریقا درسال 2017 شد/ امیر خسروجردی

محمد صلاح، مهاجم گلزن و مصری تیم فوتبال لیورپول انگلیس عنوان برترین بازیکن سال قاره آفریقا را از آن خود کرد.

شبکه بی بی سی انگلیس، محمد صلاح مصری را به عنوان بهترین بازیکن سال فوتبال قاره آفریقا انتخاب کرد. بی بی سی که همه ساله بهترین بازیکن سال قاره آفریقا را انتخاب می کند در سال جاری میلادی نیز اقدام به انتخاب بازیکن برتر فوتبال این قاره کرد که درنهایت، محمد صلاح مصری که این فصل عملکرد فوق العاده ای در تیم لیورپول داشته و با زدن ۱۳ گل درصدر جدول گلزنان لیگ برتر انگلیس قراردارد با پشت سرگذاشتن پیرامریک اوبامیانگ، سادیو مانه، نبی کیتا و ویکتور موزس، به عنوان بهترین بازیکن قاره آفریقا انتخاب شد.
ریاح محرز، بازیکن الجزایری تیم لسترسیتی انگلیس سال گذشته این عنوان را به دست آورده بود.

رضاخانی: هیات ژولی به رفتار بهداد سلیمی حساس شده بود/ امیر خسروجردی

رئیس کمیته داوران فدراسیون وزنه برداری گفت: اعضای هیات ژوری به درستی دو حرکت بهداد سلیمی دررقابت های جهانی را خطا اعلام کردند.

درجریان رقابت های وزنه برداری جهان که هفته گذشته با قهرمانی تیم ملی ایران در آناهیم آمریکا همراه بود در پیکارهای دسته فوق سنگین، اعضای هیات ژوری دو بار در حرکت دوضرب این دسته، وزنه زدن بهداد سلیمی را خطا اعلام کردند تا این وزنه بردار از رسیدن به مدال در حرکت دو ضرب دسته به اضافه ۱۰۵ کیلوگرم ناکام بماند. درپایان این مسابقات، سلیمی این رفتار اعضای هیات ژوری را غیر ورزشی اعلام کرد و گفت: به احتمال زیاد از دنیای وزنه برداری خداحافظی خواهد کرد، اما رئیس کمیته داوران فدراسیون وزنه برداری ایران معتقد است که اعضای هیات ژوری به درستی حرکات سلیمی را خطا اعلام کردند.
وی دراین باره به خبرگزاری فارس گفت: در حرکت اول دوضرب سلیمی، دست چپ، دست راست را زد و به درستی خطا اعلام شد. حرکت دوم کاملاً درست بود، اما در حرکت سوم در آخرین مرحله بهداد وزنه را پرس کرد و زمانی که پاهایش را جمع کرد وزنه را به بالا هل داد و وزنه بالاتر رفت و قطعاً خطا بود. از سوی دیگر هنگامی که او می‌خواست وزنه را رها کند باید با دستش وزنه را همراهی می‌کرد، اما به اصطلاح دراپ کرد در حالیکه نباید وزنه را رها می‌کرد.
وی تصریح کرد: وقتی وزنه‌بردار وزنه درستی بزند حتی اگر روی تخته هم شکلک در بیاورد ربطی ندارد. حرکت بهداد از نظر فنی کاملاً خطا بود. البته منکر این موضوع نمی‌شوم، انسان‌ها احساسات دارند و ممکن است تحت تأثیر آن قرار گیرند.
رضاخانی خاطرنشان کرد:‌ شاید اگر سلیمی رفتار و حرکات بهتری از خود نشان می‌داد، احتمال داشت ژوری بعد از ۳ چراغ سفید داوران دخالت نکند. حتی قانون می‌گوید داوران نباید به چشم وزنه‌بردار نگاه کنند چون ممکن است هر دو طرف تحت تأثیر قرار بگیرند. بهداد سلیمی قهرمان جهان و المپیک است و این ریزه‌کاری‌ها را بهتر از هر کسی می‌داند و می‌داند که چطور می‌تواند روی داوران تأثیر مثبت بگذارد. به نظرم اگر با حرکت مثبت‌تری به کارش خاتمه می‌داد، شاید احتمال داشت ژوری دخالت نکند. او به عنوان اسطوره وزنه‌برداری با رفتارش باید الگو باشد.

مصاف سرنوشت ساز پاریسن ژرمن و رئال مادرید درلیگ قهرمانان اروپا /امیر خسروجردی

قرعه کشی مرحله یک هشتم نهایی این رقابت ها امروز برگزار و درحساس ترین بازی این مرحله دو تیم پاریسن ژرمن و رئال مادرید به دیدار هم می روند.

مراسم قرعه کشی مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا، امروز دوشنبه، بیستم آذر (۱۱ دسامبر) با حضور نمایندگان شانزده تیم حاضر در شهر نیون سوئیس مقرر اتحادیه فوتبال اروپا –یوفا برگزارشد که طی آن، تیم های حاضر حریفان خود را شناختند.
دراین قرعه کشی، تیم های انگلیسی، تاتنهام، لیورپول، منچسترسیتی و منچستریونایتد، آاس ایتالیا، بشیکتاش ترکیه، بارسلونا اسپانیا و پاریسن ژرمن فرانسه به دلیل سرگروهی در مرحله مقدماتی در سید اول قرار گرفتند و تیم های، رئال مادرید اسپانیا، چلسی انگلیس، پورتو پرتغال، شاختار دونتسک اوکراین، یوونتوس ایتالیا، بازل سوئیس و سویا اسپانیا در سید دوم قرار گرفتند که براساس این قرعه کشی در سخت ترین بازی این مرحله تیم های پاریسن ژرمن فرانسه و رئال مادرید اسپانیا، مدافع عنوان قهرمانی به دیدار هم می روند. در دو دیدار حساس دیگر مرحله یک هشتم نهایی نیز چلسی انگلیس و بارسلونا اسپانیا به مصاف هم می روند و دو تیم یوونتوس ایتالیا و تاتنهام انگلیس رودرروی یکدیگر قرار خواهند گرفت، اما سایر بازی های مرحله یک هشتم نهایی متعادل است که براین اساس، لیورپول انگلیس با پورتو پرتغال، منچستریونایتد انگلیس با سویا اسپانیا، منچسترسیتی دیگر تیم انگلیسی با بازل سوئیس، آاس رم ایتالیا با شاختار دونتسک اوکراین و بشیکتاش ترکیه با بایرن مونیخ آلمان به مصاف هم می روند.
تیم های سید اول به دلیل صدرنشینی در مرحله مقدماتی بازی های رفت خود را در مرحله حذفی درخانه حریفان برگزار خواهند کرد و در مسابقه برگشت که سرنوشت تیم صعود کننده را تعیین خواهد کرد میزبان خواهند بود.
دیدارهای رفت این مرحله روزهای ۲۴ و ۲۵ بهمن و اول و دوم اسفند و بازی های برگشت روزهای ۱۵و ۱۶ و ۲۲ و ۲۳ اسفند امسال برگزار خواهد شد.

مورینیو: کورس قهرمانی در لیگ برتر انگلیس خاتمه یافته است/ امیر خسروجردی

ژوزه مورینیو، سرمربی تیم منچستریونایتد در اظهارنظری طعنه آمیز گفت: خدای فوتبال، این فصل از منچسترستی حمایت می کند.

پس از شکست ۲-۱ یکشنبه شب منچستریونایتد مقابل منچسترسیتی در دربی شهر منچستر، فاصله این تیم با سیتی زن ها درصدر جدول رده بندی به ۱۱ امتیاز افزایش یافت تا شاگردان مورینیو تا حدود زیادی از کورس قهرمانی این فصل لیگ برتر جزیره خارج شوند.
ژوزه مورینیو، سرمربی یونایتد درخصوص این بازی و شکست در دربی منچستر به خبرنگاران گفت: کورس قهرمانی احتمالا به پایان رسیده است. سیتی تیم بسیار باکیفیتی است و آنها توسط فاکتور شانس نیز محافظت می شوند و خدای فوتبال آنها را حمایت می کند. خطا روی آندره هررا به وضوح پنالتی بود و من برای داور متاسفم. مایکل اولیور، داور میدان عملکرد خوبی داشت، اما در مورد این صحنه اشتباه کرد.
وی افزود: چنین اشتباهاتی ممکن است رخ بدهد، اما فصل قبل هم مارک کلاتنبرگ در دیدار ما برابر سیتی و در مورد صحنه خطای براوو روی وین رونی همین اشتباه را مرتکب شد. اینها خطاهای انسانی هستند و داور نیز سعی کرد بهترین عملکردش را ارائه دهد، اما او یک اشتباه کرد که نقشی حیاتی در این بازی داشت.
 
سرمربی منچستریونایتد درپایان درپاسخ به سئوالی درباره اینکه آیا یونایتد به اندازه ای خوب بود که پیروز این بازی باشد؟ اظهارداشت: این به نظر شما بستگی دارد زیرا آنها توپ را بیشتر در اختیار داشتند، اما ما نیز به اندازه کافی مبارزه کردیم و نتیجه این بازی ناشی از اشتباه داور بود.