خانه » ضمیمه ورزشی خلیج فارس » پرسپولیس – الجزیره، سرخپوشان پایتخت به جمع هشت تیم برتر لیگ قهرمانان آسیا صعود کردند خسروجردی

پرسپولیس – الجزیره، سرخپوشان پایتخت به جمع هشت تیم برتر لیگ قهرمانان آسیا صعود کردند خسروجردی

پرسپولیس با برتری مقابل الجزیره امارات به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان فوتبال آسیا راه یافت.

دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی این مسابقات در منطقه غرب آسیا عصر دوشنبه، بیست و چهارم اردیبهشت (۱۴ می) آغاز شد که طی آن پرسپولیس تهران در حضور بیش از نود هزار تماشاگر ورزشگاه آزادی برابر مهمانش الجزیره امارات به پیروزی ۲-۱ رسید تا سرخپوشان پایتخت با این برد شیرین و دلچسب به مرحله بعد این دوره از رقابت‌ها صعود کردند. درحالیکه این دیدار حساس و سرنوشت ساز تا دقیقه ۸۹ با تساوی ۱-۱ دو تیم در جریان بود پرسپولیس با سوپر گل دقیقه ۸۹ سید جلال حسینی، کاپیتان باتجربه خود گل دوم و پیروزی بخش را وارد دروازه الجزیره کرد و فاتح این مسابقه مهیج شد.
پرسپولیس دراین دیدار تیم برتر میدان بود و هربار که اراده کرد دروازه الجزیره را مورد حمله قرار داد که تنها دو بار توسط احمد نورالهی و سیدجلال حسینی به گل رسید. پرسپولیس که در بازی رفت نتیجه را ۳-۲ به الجزیره واگذار کرده بود باید دراین دیدار خانگی به پیروزی می رسید تا می توانست به مرحله بعد صعود کند. در دقیقه ۶۳ پرسپولیس از حملات بی شمار خود به گل رسید. دراین دقیقه شوت سنگین مهلک احمد نورالهی که از پشت محوطه جریمه الجزیره شلیک کرد به قعر دروازه این تیم رفت و سرخپوشان از حریف پیش افتادند. درادامه، الجزیره که با این نتیجه حذف می شد برای جبران گل خورده روی دروازه پرسپولیس حمله ور شد که خیلی زود و در دقیقه ۷۰ با ضربه رومارینیو و اشتباه مسلم علیرضا بیرانوند به گل تساوی رسید تا ورزشگاه آزادی به سکوتی مرگبار فرو رود. بعد از این گل، پرسپولیس که دیگر چیزی برای از دست رفتن نداشت دروازه الجزیره را آماج حملات خود قرار داد که در دقیقه ۸۹ با ضربه دیدنی و بی نقص سید جلال حسینی به گل دوم و پیروزی بخش رسید تا خیال شاگردان برانکو از صعود به مرحله بعد راحت شود. درنهایت این بازی حساس با پیروزی ۲-۱ پرسپولیس خاتمه یافت و این تیم در مجموع دو بازی رفت و برگشت با تساوی ۴-۴ و به خاطر دو گل زده در خانه حریف به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت و الجزیره امارات از دور مسابقات کنار رفت.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*