خانه » ضمیمه ورزشی خلیج فارس » جوادی: مشکل با اسرائیل حل نشود باید ورزش ایران را تعطیل کرد /امیر خسروجردی

جوادی: مشکل با اسرائیل حل نشود باید ورزش ایران را تعطیل کرد /امیر خسروجردی

ابراهیم جوادی، عضو شورای فنی کشتی آزاد فدراسیون کشتی گفت: باید برای حل معضل با رویارویی با حریفان اسرائیلی چاره اندیشی کرد.

پس از شکست عمدی علیرضا کریمی مقابل حریف روسی در رقابت های کشتی آزاد امیدهای جهان در لهستان برای روبرو نشدن با حریف اسرائیلی کمیته بین المللی المپیک با صدور دستوری به اتحادیه جهانی کشتی خواستار تعلیق عضویت فدراسیون کشتی ایران در این اتحادیه شد که به گفته رسول خادم موضوع تعلیق کشتی ایران بسیار جدی است و مسئولان اتحادیه جهانی کشتی به طور جدی به دنبال این مسئله هستند.
ابراهیم جوادی، قهرمان اسبق کشتی آزاد جهان و عضو شورای فنی فدراسیون کشتی درباره موضوع روبرو نشدن علیرضا کریمی با حریف اسرائیلی و احتمال تعلیق کشتی ایران به خبرگزاری ایسنا گفت: این مشکل مربوط به الان نیست و خیلی وقت است که با آن درگیریم. الان موضوع با گذشته تفاوت پیدا کرده است. دیگر همه جهان نسبت به این موضوع حساس شده‌اند. اسراییلی‌ها هم در این میان شیطنت می‌کنند و به دنبال این هستند با جذب ورزشکاران دیگر کشورها برای ورزش ایران مشکلات جدی‌تری ایجاد کنند.
وی افزود: زمانی بود که اسرائیل اصلا کشتی‌گیر یا ورزشکار مطرح در رشته‌های خوب در سطح جهانی و المپیک نداشت و نهایتا یک یا دو کشتی‌گیر به رقابت‌های جهانی می‌فرستاد، اما الان متاسفانه در همه رده‌های سنی سرمایه‌گذاری زیادی کرده و نسبت به جذب کشتی‌گیران روس و کشورهای بلوک شرق اقدام کرده و در رشته‌های ورزشی دیگر نیز برنامه‌ای مشابه را دنبال می‌کند. بدون شک این موضوع بزودی نه تنها کشتی بلکه برای کل ورزش ایران در رقابت‌های جهانی و المپیک مشکلات عدیده‌ای ایجاد خواهد کرد. با این وضع یا باید ورزش‌مان را کلا تعطیل کنیم و به مسابقات نرویم یا اینکه مسئولان عالیرتبه بنشینند و راه‌حلی منطقی برای این چالش و معضل بزرگ پیدا کنند.
دارنده چهار مدال طلای کشتی آزاد جهان در پاسخ به این سئوال که چه راه حلی برای این موضوع دارید گفت: من راه‌حل را نمی‌دانم چرا که مسئول اینکار نیستم. افرادی که مسئولیت دارند باید راه‌حل پیدا کنند. به ما از اول انقلاب گفته‌اند که روبرو شدن با ورزشکاران اسراییل خط قرمز ماست و همه هم آن را رعایت کرده‌ایم اما اکنون شرایط به هیچ وجه مانند گذشته نیست و عده‌ای با برنامه می‌خواهند از این طریق به ایران ضربه بزنند، بنابراین باید بهترین راهکار ممکن اندیشیده و اجرا شود.
عضو شورای فنی کشتی آزاد فدراسیون کشتی درپایان تصریح کرد: این موضوع مشکلات زیادی را در آینده نزدیک برای ورزش ایران به وجود خواهد آورد چرا که همه جهان بر روی این موضوع حساس شده‌اند و دیگر نمی‌توانیم به بهانه مصدومیت و این حرف‌ها از روبرو شدن با ورزشکاران رژیم صهیونیستی خودداری کنیم. باید مسئولان فکری اساسی کنند تا آسیب‌های این اتفاق به حداقل برسد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*