خانه » سر تیتر خبرها » مصرف سوخت هواپیماهای ایرانی دو برابراستاندارد جهانی است
مصرف سوخت هواپیماهای ایرانی دو برابراستاندارد جهانی است

مصرف سوخت هواپیماهای ایرانی دو برابراستاندارد جهانی است

فرهاد پرورش مدیر عامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) می‌گوید: در دنیا مصرف سوخت هواپیما به ازای هر «مسافر – ساعت» حدود ۲۰ تا ۲۲ لیتر است، اما در ایران به دلیل قدیمی بودن هواپیماها حدود ۴۰ لیتر است.
به گزارش خبرگزاری «ایرنا» پرورش گفت: بر اساس آمار یاتا (انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی) هزینه سوخت به طور متوسط حدود ۱۷ تا ۱۸ درصد از هزینه‌های عملیاتی شرکت‌های هواپیمایی را به خود اختصاص می‌دهد که البته این موضوع بستگی به شرایط کشور مربوطه و شرکت‌های هواپیمایی دارد اما بطور میانگین در کشور ما این رقم ۲۴ درصد است.
وی با بیان اینکه افزایش ۲۵ درصدی نرخ سوخت هواپیما کاملا کارشناسانه بود، گفت: افزایش ۱۰۰ تومانی هر لیتر سوخت منطقی است و امیدوایم هزینه سوخت هواپیماهای باری و هلی‌کوپترها هم مشخص شود.
پرورش اظهار کرد: مشخص نشدن تعرفه سوخت هواپیماهای باری و هلی‌کوپترها عمدی نبوده و مورد غفلت واقع شده است که پیشنهاد شد همان رقم ۵۰۰ تومان نیز در این بخش تعیین شود.
وی گفت: همه شرکت‌های هواپیمایی از نرخ جدید سوخت هواپیما و افزایش منطقی آن رضایت دارند.
وی با بیان اینکه تمام شرکت‌های هواپیمایی ملزم هستند با توجه به نوع هواپیما دستورالعمل‌های ایمنی آن را به دقت رعایت کنند، گفت: علیرغم همه محدودیت‌های موجود، هیچ مساله‌ای مربوط به ایمنی پروازها در هواپیمایی هما نادیده گرفته نمی‌شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*