خانه » سر تیتر خبرها » انتقال محمد سیف‌زاده از زندان به بیمارستان قلب تهران

انتقال محمد سیف‌زاده از زندان به بیمارستان قلب تهران

محمد سیف‌زاده، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی به دلیل عارضه قلبی به بیمارستان قلب تهران منتقل شده است.
محمد سیف زاده از بیماری های کلیه، کولیت روده، کبد و ستون فقرات رنج می برد و عدم تامین نیازهای پزشکی و غذایی زندانیان رجایی شهر کرج وضعیت حاد این زندانی سیاسی را بغرنج کرده است.
گفتنی است در حالی‌که ۲ سال حبس تعزیری محمد سیف زاده، وکیل دربند دادگستری و از اعضای کانون مدافعان حقوق بشر، فروردین سال گذشته پایان یافته است، این فعال حقوق بشر که از بیماری های متعددی رنج می برد، همچنان در زندان به سر می برد.
محمد سیف زاده به دلیل برخورد اعتراضی و عدم شرکت در دادگاه انقلاب اسلامی و در حکمی جدید که هنوز قطعیت نیافته است به شش سال حبس محکوم شده است.
این وکیل دادگستری، محبوس در زندان رجایی شهر کرج دادگاه و دادسرای انقلاب را به دلیل عدم رعایت تشریفات قانونی و عدم استقلال به رسمیت نشناخته و در جلسات آن شرکت نکرد که عدم شرکت در جلسات دادگاه موجب خشم دستگاه قضایی و تبعید این زندانی بیمار به زندان رجایی شهر شد.
در رویدادی دیگر مرتبط با زندانیان سیاسی یک منبع نزدیک به خانواده مریم شفیع پور، دانشجوی زندانی به کمپین بین اللملی حقوق بشر در ایران گفت ماه‌هاست که خانواده این زندانی از مسئولان قضایی تقاضا کرده‌اند تا برای درمان بیماری‌های او که حاصل زندان است به بیمارستان منتقل شود اما با انتقال او موافقت نشده است.
این منبع همچنین گفت که خانواده او به دلیل اطلاع رسانی و مصاحبه با رسانه ها، چهار ماه است که از حق ملاقات حضوری با فرزندشان محروم شده‌اند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*