خانه » سر تیتر خبرها » تهدید مجدد جیش العدل: سیزده‌بدر یکی دیگر از گروگان‌ها را خواهیم کشت

تهدید مجدد جیش العدل: سیزده‌بدر یکی دیگر از گروگان‌ها را خواهیم کشت

jishoaladl-va-khamenei

گروه جیش‌العدل مجددا تهدید کرد در صورتی که حکومت ایران خواسته‌های این گروه را برآورده نکند، یکی دیگر از مرزبانان ربوده شده ایرانی را سیزدهم فروردین می‌کشد. در همین راستا و در حالی که در پی فراخوان در شبکه‌های اجتماعی قرار بود روز پنجشنبه در اعتراض به آزاد نشدن مرزبانان ایرانی ربوده شده توسط جیش‌العدل٬ تجمعی مقابل سفارت پاکستان در تهران برگزار شود٬ پلیس مانع از برگزاری این تجمع شده و حاضران را متفرق کرد.

حدود ۱۳۰ تن» حوالی ساعت سه بعد از ظهر هفتم فروردین‌ماه در معابر اطراف سفارت پاکستان حضور پیدا کرده بودند که با حضور عوامل کلانتری و تذکر پلیس محل را ترک کردند.

خبرگزاری مهر می‌گوید به دلیل این‌که برای برگزاری این تجمع درخواست مجوز نشده بود٬ پلیس از برگزاری آن ممانعت به عمل آورد و از مردم خواست محل را ترک کنند.

برخی گزارش‌های رسیده از ایران حاکی است که عده‌ای از افراد حاضر نیز در جریان این تجمع موقتا بازداشت شده‌اند.

به دنبال اعلام خبر اعدام یکی از پنج مرزبان گروگان گرفته شده توسط جیش‌العدل٬ در کنار اعتراض‌های گسترده در شبکه‌های اجتماعی٬ برای تجمع مقابل سفارت پاکستان نیز فراخوان داده شد.

در همین حال گروه «جیش‌العدل» تهدید کرده در صورتی که حکومت ایران خواسته‌های این گروه را برآورده نکند، یکی دیگر از مرزبانان ربوده شده ایرانی را سیزدهم فروردین می‌کشد.

این گروه سوم فروردین یکی از پنج گروگان ایرانی را کشت.

«جیش العدل» در یک پیام توئیتری تهدید کرده که ایران حدود یک هفته فرصت دارد تا جلوی قربانی شدن دومین مرزبان خود را بگیرد.

در رویدادی دیگر حسن روحانی٬ رییس جمهوری ایران روز پنجشنبه بار دیگر بر تلاش ایران برای آزادی مرزبانانش تاکید کرد.

وی که پس از بازگشت از افغانستان در فرودگاه مهرآباد سخن می‌گفت٬ اظهار داشت: «گروهک‌های تروریستی و افراطی معضلات زیادی را برای کشورهای منطقه ایجاد کرده‌اند و برای ساماندهی به این کشور٬ نیاز به همکاری همه جانبه وجود دارد که در این اجلاس بر آن تاکید شد.»

وی افزود: «همچنین رییس جمهوری پاکستان تاکید کرد که کشورش تمام تلاش خود را برای رهایی مرزبانان ایرانی انجام خواهد داد. ضمن آن که پاکستان برای تقویت مرزها و مبارزه با تروریسم نیز برنامه‌هایی را دارد.»

حسن روحانی ششم فروردین‌ماه نیز در تماس تلفنی با نخست وزیر پاکستان خواهان اقدام فوری برای آزادی این افراد شده بود.

در همین روز محمدجواد ظریف٬ وزیر خارجه ایران نیز در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل ضمن درخواست برای به کارگیری اقدامات موثر برای آزادی این مرزبانان٬ گفت که محکوم کردن

گروه سنی‌مذهب جیش العدل ۱۷ بهمن ماه گذشته پنج مرزبان ایرانی را در منطقه جکیگور شهرستان سرباز در جنوب سیستان و بلوچستان ربودند. جیش‌العدل پیشتر گفته بود این مرزبانان را در ازای آزادی ۵۰ تن از اعضای زندانی خود در ایران٬ ۲۰۰ تن از «جوانان و علمای اهل سنت» و ۵۰ تن از «زنان مسلمان و سنی اسیر در سوریه توسط سپاه پاسداران»٬ آزاد می‌کند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*