خانه » ضمیمه ورزشی خلیج فارس » هاشمی طبا: هیات اجرایی به روح المپیک خیانت می کند /امیر خسروجردی

هاشمی طبا: هیات اجرایی به روح المپیک خیانت می کند /امیر خسروجردی

مصطفی هاشمی طبا، رئیس اسبق کمیته ملی المپیک از انتخاب سید رضا صالحی امیری به عنوان خبره ورزشی در کمیته ملی المپیک به شدت انتقاد کرد.

در انتخابات هیات اجرایی کمیته ملی المپیک برای مشخص شدن خبره های ورزشی در انتخابات ریاست آینده این کمیته، سید رضا صالحی امیری، سرپرست وزارت ورزش و جوانان در دولت یازدهم و قائم مقام فعلی شهردار تهران به عنوان خبره ورزشی انتخاب شد که این موضوع با انتقادات شدید اهالی ورزش و مدیران سابق کمیته ملی المپیک مواجه شد. از صالحی امیری که یکی از حلقه های نزدیک به حسن روحانی است به عنوان اصلی ترین گزینه ریاست آینده کمیته ملی المپیک نام برده می شود.
مصطفی هاشمی‌طبا درباره این انتخاب به خبرگزاری ایسنا گفت: در دوره قبل انتخابات، آیین‌نامه‌ای وجود داشت که دفتر حقوقی رئیس جمهور آن را باطل اعلام کرد. با این حال وزیر پیشین ورزش، آیین‌نامه را در داخل کشوی میزش گذاشت و انتخابات را همان طور که می‌خواستند برگزار کردند.
وی با انتقاد از انتخاب سید رضا صالحی امیری به عنوان خبره ورزشی اظهارداشت: من می‌خواهم بدانم بهرام افشارزاده و نصرالله سجادی که سال‌ها در مسائل مربوط به المپیک کار کرده‌اند خبره ورزشی نبوده‌اند؟ خود من چطور؟ من سه دوره رئیس کمیته ملی المپیک و عضو کمیته بین المللی المپیک بوده‌ام و خداوند فرصتی داد تا خدماتی را انجام دهم، اما از آن طرف فردی که اصلا در ورزش نبوده و نمی‌داند المپیک چه چیزی هست به عنوان خبره ورزشی انتخاب شده است.
رئیس اسبق کمیته ملی المپیک تصریح کرد: کسی که شغل تمام وقت دارد چطور می‌خواهد به عنوان رئیس کمیته ملی المپیک انتخاب شود. حتی یک خانم که در کمیته ملی المپیک کار می‌کرد به عنوان خبره ورزشی انتخاب شده بود. واقعا خنده‌دار است و هیات اجرایی به روح المپیک خیانت می‌کند و در این مورد هیچ صداقتی از خود نشان نداده است. ظاهرا با دستوراتی که از جاهایی داده شده، دارند به این شکل عمل می‌کنند.
هاشمی طبا درباره اینکه انتخابات آینده ریاست کمیته ملی المپیک را چطور ارزیابی می کنید، تاکید کرد:‌ من را که راه نمی‌دهند بنابراین به من ربطی ندارد و صلاح مملکت خویش خسروان دانند.
وی درپایان درباره عملکرد کمیته ملی المپیک درطول چهار سال گذشته اظهارداشت: نمی‌خواهم دراین مورد زیاد صحبت کنم چون تعابیر مختلفی می‌شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*