خانه » ضمیمه ورزشی خلیج فارس » رضاخانی: هیات ژولی به رفتار بهداد سلیمی حساس شده بود/ امیر خسروجردی

رضاخانی: هیات ژولی به رفتار بهداد سلیمی حساس شده بود/ امیر خسروجردی

رئیس کمیته داوران فدراسیون وزنه برداری گفت: اعضای هیات ژوری به درستی دو حرکت بهداد سلیمی دررقابت های جهانی را خطا اعلام کردند.

درجریان رقابت های وزنه برداری جهان که هفته گذشته با قهرمانی تیم ملی ایران در آناهیم آمریکا همراه بود در پیکارهای دسته فوق سنگین، اعضای هیات ژوری دو بار در حرکت دوضرب این دسته، وزنه زدن بهداد سلیمی را خطا اعلام کردند تا این وزنه بردار از رسیدن به مدال در حرکت دو ضرب دسته به اضافه ۱۰۵ کیلوگرم ناکام بماند. درپایان این مسابقات، سلیمی این رفتار اعضای هیات ژوری را غیر ورزشی اعلام کرد و گفت: به احتمال زیاد از دنیای وزنه برداری خداحافظی خواهد کرد، اما رئیس کمیته داوران فدراسیون وزنه برداری ایران معتقد است که اعضای هیات ژوری به درستی حرکات سلیمی را خطا اعلام کردند.
وی دراین باره به خبرگزاری فارس گفت: در حرکت اول دوضرب سلیمی، دست چپ، دست راست را زد و به درستی خطا اعلام شد. حرکت دوم کاملاً درست بود، اما در حرکت سوم در آخرین مرحله بهداد وزنه را پرس کرد و زمانی که پاهایش را جمع کرد وزنه را به بالا هل داد و وزنه بالاتر رفت و قطعاً خطا بود. از سوی دیگر هنگامی که او می‌خواست وزنه را رها کند باید با دستش وزنه را همراهی می‌کرد، اما به اصطلاح دراپ کرد در حالیکه نباید وزنه را رها می‌کرد.
وی تصریح کرد: وقتی وزنه‌بردار وزنه درستی بزند حتی اگر روی تخته هم شکلک در بیاورد ربطی ندارد. حرکت بهداد از نظر فنی کاملاً خطا بود. البته منکر این موضوع نمی‌شوم، انسان‌ها احساسات دارند و ممکن است تحت تأثیر آن قرار گیرند.
رضاخانی خاطرنشان کرد:‌ شاید اگر سلیمی رفتار و حرکات بهتری از خود نشان می‌داد، احتمال داشت ژوری بعد از ۳ چراغ سفید داوران دخالت نکند. حتی قانون می‌گوید داوران نباید به چشم وزنه‌بردار نگاه کنند چون ممکن است هر دو طرف تحت تأثیر قرار بگیرند. بهداد سلیمی قهرمان جهان و المپیک است و این ریزه‌کاری‌ها را بهتر از هر کسی می‌داند و می‌داند که چطور می‌تواند روی داوران تأثیر مثبت بگذارد. به نظرم اگر با حرکت مثبت‌تری به کارش خاتمه می‌داد، شاید احتمال داشت ژوری دخالت نکند. او به عنوان اسطوره وزنه‌برداری با رفتارش باید الگو باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*