خانه » ضمیمه ورزشی خلیج فارس » لیگ قهرمانان آسیا، استقلال با پیروزی مقابل الریان به مرحله حذفی صعود کرد/ امیر خسروجردی

لیگ قهرمانان آسیا، استقلال با پیروزی مقابل الریان به مرحله حذفی صعود کرد/ امیر خسروجردی

هفته پنجم مرحله مقدماتی رقابت‌های لیگ قهرمانان فوتبال آسیا با برد ارزشمند استقلال تهران برابر الریان قطر پیگیری شد.
درادامه بازی‌های این هفته از مسابقات، دوشنبه شب در گروه چهارم، استقلال تهران در حضور بیش از سی و پنج هزار تماشاگر ورزشگاه

آزادی مقابل مهمانش الریان قطر به پیروزی ۲ به صفر رسید و با این پیروزی دلچسب خانگی، ۹ امتیازی شد و با قرار گرفتن درصدرجدول رده بندی گروه چهارم صعودش را به مرحله یک هشتم نهایی قطعی کرد.
این دیدار با بازی هجومی استقلال آغاز شد و در دقیقه ۴ با ضربه دقیق سرور جپاروف به گل اول رسید تا با این گل، شیرازه الریان از هم بپاشد. درادامه، آبی پوشان همچنان بازی را دراختیار داشتند و هربار اراده کردند دروازه الریان را با خطری جدی مواجه کردند. درسوی دیگر میدان الریان نیز که برای گرفتن امتیاز به تهران آمده بود پس از پذیرش گل در ابتدای بازی نتوانست به شرایط عادی بازگردد و در ادامه نیمه نخست حرفی برای گفتن نداشت و شانس آورد که بیش از یک بار دراین نیمه دروازه اش باز نشد. درنهایت نیمه اول با یک گل به سود استقلال خاتمه یافت.
نیمه دوم نیز با برتری شاگردان وینفرد شفر آغاز شد و استقلالی‌ها برای رسیدن به گل‌های بیشتر هجوم را دردستور کار قراردادند که در دقیقه ۵۸ به گل دوم خود نیز دست یافتند. در دقیقه ۵۸، داریوش شجاعیان در محوطه جریمه الریان توسط مدافع این تیم سرنگون شد که داور کره ای نقطه پنالتی را نشان داد که این ضربه پنالتی را وریا غفوری به قعردروازه حریف فرستاد و استقلال را دراین بازی ۲ به صفر پیش انداخت. درادامه، استقلال توپ و میدان را همچنان دراختیار داشت و بارها دروازه الریان را تهدید کرد که مهاجمان این تیم در زدن ضربات نهایی دقت لازم را نداشتند و سرانجام این بازی حساس با پیروزی ۲ به صفر استقلال خاتمه یافت و این تیم با کسب ۹ امتیاز درصدرجدول رده بندی قرار گرفت و صعودش را به مرحله حذفی قطعی کرد. آبی پوشان پایتخت در آخرین بازی خود در این گروه در کویت به مصاف الهلال عربستان خواهند رفت و در صورت کسب برد دراین بازی به عنوان تیم اول گروه به مرحله یک هشتم نهایی راه خواهند یافت.