خانه » ضمیمه ورزشی خلیج فارس » برد ارزشمند پرسپولیس مقابل السد در لیگ قهرمانان آسیا /امیر خسروجردی

برد ارزشمند پرسپولیس مقابل السد در لیگ قهرمانان آسیا /امیر خسروجردی

پرسپولیس تهران با پیروزی برابر السد قطر به عنوان تیم نخست گروه سوم به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا راه یافت.

هفته ششم و پایانی مرحله گروهی این رقابت‌ها عصر دوشنبه، بیست و هفتم فروردین (۱۶ آوریل) با برگزاری دیدارهای گروه‌های سوم و چهارم منطقه غرب قاره کهن آغاز شد که طی آن در گروه سوم، پرسپولیس تهران در حضور بیش از ۴۰ هزار تماشاگر ورزشگاه آزادی تهران میزبان السد قطر بود که با یک گل مقابل این تیم به پیروزی رسید تا سرخپوشان پایتخت با این نتیجه ضمن کسب سه امتیاز شیرین و دلچسب، ۱۳ امتیازی شده و با قرار گرفتن در صدرجدول رده بندی این گروه به عنوان صدرنشین به مرحله یک هشتم نهایی صعود کنند. تک گل پیروزی بخش پرسپولیس در این دیدار را مرتضی پورعلی گنجی، مدافع ایرانی تیم السد در دقیقه ۲ باضربه سر و به اشتباه وارد دروازه خودی کرد و باعث شکست تیمش در ورزشگاه آزادی شد.
این دیدار با بازی هجومی پرسپولیس آغاز شد و این تیم خیلی زود به گل برتری رسید. در دقیقه دوم نیمه نخست سانتر تند و تیز محمد انصاری که از جناح چپ روی دروازه السد ارسال شد با اشتباه مهلک مرتضی پورعلی همراه شد و این بازیکن با ضربه سری زیبا دروازه تیمش را گشود. درادامه، تیم السد که با این نتیجه صدرنشینی را از دست می داد برای جبران گل خورده با بازی‌سازی ژاوی، کاپیتان باتجربه خود روی دروازه پرسپولیس حمله ور شد که این حملات با بی دقتی بونجاح، مهاجم الجزایری السد راهی به دروازه پرسپولیس پیدا نکرد و در نهایت نیمه نخست با برتری سرخپوشان خاتمه یافت.
نیمه دوم با حملات پرسپولیس آغاز شد و این تیم روی سانترهای صادق محرمی از جناح راست دو بار تا آستانه باز کردن دروازه السد پیش رفت که این فرصت‌ها با ضربات بی دقت علی علیپور و سیامک نعمتی ثمری برای سرخپوشان دربرنداشت.درادامه،‌ السد توپ و میدان را دردست گرفت و حملات زیادی را روی دروازه پرسپولیس تدارک دید که دو بار توپ مهاجم این تیم به دیرک دروازه پرسپولیس برخورد کرد و باعث شد السد دراین بازی به گل نرسد. سرانجام این بازی حساس و سرنوشت ساز با پیروزی ۱ به صفر پرسپولیس خاتمه یافت و شاگردان برانکو موفق شدند با کسب این سه امتیاز انتقام شکست دور رفت را از ژاوی و یارانش بگیرند و به عنوان تیم نخست گروه سوم به دور بعد صعود کنند. السد قطر نیز با قبول این شکست تلخ، ۱۲ امتیازی باقی ماند و در رده دوم جدول رده بندی گروه قرار گرفت و به همراه پرسپولیس به مرحله حذفی راه یافت.