خانه » ضمیمه ورزشی خلیج فارس » کی روش:«دژاگه» را برای جام جهانی آماده خواهیم کرد /امیر خسروجردی

کی روش:«دژاگه» را برای جام جهانی آماده خواهیم کرد /امیر خسروجردی

کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه برنامه ما حضور اشکان دژاگه درجام جهانی است، گفت:«لیست ۳۴ نفره نهایی برای جام جهانی را فروردین ماه اعلام خواهیم کرد.

کی روش که برای حضور در کارگاه آموزشی سرمربیان تیم های ملی حاضر درجام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در سوچی این کشور به سرمی برد در گفتگو با وبسایت رسمی فدراسیون فوتبال روسیه درباره کمپ آماده سازی تیم ملی در جام جهانی:«فرصت داشتیم که دیروز از کمپ باشگاه لوکوموتیو بازدید کنیم که قدم بسیار بزرگ و رو به جلویی به لحاظ لجستیکی برای حضور تیم ملی ایران در شروع آماده‌سازی نهایی پیش از حضور در جام جهانی بود. همه چیز سر جای خودش است و حالا تا زمانی که تیم ملی به اینجا بیاید فقط کارهایی برای پیاده‌سازی و نهایی کردن بعضی موضوعات باقی مانده است».
وی درخصوص زمان اعلام لیست نهایی تیم ملی برای بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ گفت:براساس درخواست فیفا نیاز داریم که تا ماه می (اردیبهشت) فهرست ۳۴ نفره خود را ارائه کنیم. ما سخت در حال کار روی این موضوع هستیم. استراتژی من این است که قبل از بازی‌های دوستانه درفروردین دپارتمان فنی تیم ملی بتواند فهرست نهایی بازیکنان را اعلام کند. بعد از آن بازنگری خواهیم داشت. یک بررسی مجدد در ماه مارس و یک بررسی دیگر در آوریل خواهیم داشت و آخرین بررسی ما هم روز ۱۴ ماه می خواهد بود.
سرمربی تیم ملی ایران تصریح کرد:« ما بیش از دو پنجره برای بازیکنان داریم که داخل فهرست باشند یا خارج. همان‌طور که گفتم هدف من این است که لیست ۳۴ نفره ابتدایی را پیش از دو بازی دوستانه درفروردین نهایی کنم». کی روش درادامه درباره بازی‌های دوستانه تیم ملی هم اظهارداشت: همان‌طور که می‌دانید درباره بازی‌های دوستانه فروردین همه چیز سر جای خودش است. ما برای این بازی‌ها تیم‌های عربی شمال آفریقا را انتخاب کردیم. تونس تیمی است که در جام جهانی حضور دارد و دیگر حریف ما از کشورهای عربی شمال آفریقا، تیم الجزایر است که تیمی بسیار قدرتمند با بازیکنان بسیار خوبی محسوب می‌شود. فکر می‌کنم با دو بازی مقابل تونس و الجزایر ما می‌توانیم پیش از بازی با مراکش مطلع شویم که در کجا قرار داریم. این دو بازی، دو تا از بهترین گزینه‌هایی بودند که می‌توانند ما را برای بازی با مراکش آماده کنند.
وی افزود: آخرین انتخاب ما نیز دیدار با تیم‌های ترکیه و یونان است که سبک فوتبال لاتین و مدیترانه جنوبی همچون اسپانیا و پرتغال دارند. این بازی‌ها آخرین تحلیل را به ما از شرایط تیم قبل از رویارویی با تیم‌های اسپانیا و پرتغال می‌دهد. در نهایت هم پیش از نخستین دیدارمان در جام جهانی با لیتوانی دیداری تمرینی خواهیم داشت. در همین حال بازی دیگری را برای بازیکنان داخلی‌مان در نظر گرفته‌ایم که در تهران مقابل ازبکستان خواهد بود. این بازی پیش از آخرین اردوی‌مان که روز ۲۰ می در ترکیه برپا خواهد شد، برگزار می‌شود.
کارلوس کی روش درپایان درخصوص وضعیت اشکان دژاگه که با مصدومیت روبرو است، خاطرنشان کرد:«درخصوص اشکان باید بگویم که ما به صورت کامل از وضعیت او آگاه هستیم و با تمام توان از این بازیکن حمایت می‌کنیم. درهمکاری مستقیم با باشگاه او هستیم و تلاش می‌کنیم بهترین کار را برای ریکاوری و آماده‌سازی اشکان به منظور حضور در جام جهانی انجام دهیم. این یکی از اهداف و پروژه‌های ماست».