خانه » ضمیمه ورزشی خلیج فارس » نعمتی: نگاه دولت به ورزشکاران معلول باید ویژه باشد/ امیر خسروجردی

نعمتی: نگاه دولت به ورزشکاران معلول باید ویژه باشد/ امیر خسروجردی

زهرا نعمتی، قهرمان تیراندازی باکمان بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو برزیل خواستار توجه بیشتر مسئولان دولت به ورزشکاران معلول شد.

زهرا نعمتی درباره لغو اردوی تیم ملی تیراندازی باکمان معلولان ایران به خبرگزاری تسنیم گفت: این اردو قرار بود هفته پیش آغاز شود که البته لغو شد. طبق اطلاعاتی که به‌دست آورده‌ایم، دلیل این موضوع نبود بودجه است. نه تنها در رشته ما، بلکه در سایر رشته‌های پارالمپیکی هم اردوها در یک ماه اخیر لغو شده است.
وی تصریح کرد: قطعاً این موضوع در روند پیشرفت ورزشکاران تاثیر منفی می‌گذارد. ما مسابقات مهمی در سال ۹۷ داریم که بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا سرآمد همه آنها است. حالا این شرایط باعث عقب افتادن روند کار می‌شود.
دارنده سه نشان طلا و برنز بازی های پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن و ۲۰۱۶ ریو اظهارداشت: این شرایط فقط به ضرر ورزشکار نیست و دود این موضوع به چشم همه می‌رود. اگر اردوها به هر دلیلی لغو شود، اکثر ورزشکاران دور از شرایط تمرینی خوب می‌مانند و نبود مربی در کنارشان تاثیر منفی می‌گذارد.
نعمتی درادامه در پاسخ به این سئوال که آیا برای حضور در اردوها، حقوقی به شما تعلق می‌گیرد یا خیر، گفت: هنوز حقوقی به ما داده نشده، اما بالاخره این کار باید انجام شود. این در حالی است که قهرمانان معلولان نیز نصف مدال‌آوران سالم از صندوق حمایت از قهرمانان، حقوق دریافت می‌کنند که این عادلانه نیست، چرا که ورزشکاران معلول هزینه خدمات نیز دارند.
قهرمان تیراندازی باکمان جهان درپایان خاطرنشان کرد: درست است که من در بخش ورزش افراد سالم‌ نیز حضور دارم، اما باید از ورزش معلولان دفاع کنم. به همین دلیل این درخواست را از دولت دارم که نگاه ویژه‌ای به این ورزشکاران داشته باشد. ورزشکاران جانباز و معلول الگو هستند و بارها پرچم ایران را در میادین مختلف بالا برده‌اند و حالا این توقع وجود دارد که دولت وارد عرصه شده و کمک ویژه ای کند.