خانه » ضمیمه ورزشی خلیج فارس » فیفا: آینده روشنی در انتظار ایران 5 ستاره است /امیر خسروجردی

فیفا: آینده روشنی در انتظار ایران 5 ستاره است /امیر خسروجردی

وبسایت فیفا به تمجید از عملکرد فدراسیون فوتبال ایران پرداخت و نوشت: ایران تنها کشوری است که در ۵ رده سنتی درجام جهانی حضور داشته است.

در پی صعود تیم های نوجوانان، جوانان، فوتسال، فوتبال ساحلی و تیم ملی بزرگسالان ایران به بازی های جام جهانی، وبسایت رسمی فیفا در گزارشی با عنوان آینده روشن درانتظار ایران ۵ ستاره نوشت: اگر شما این موضوع را بشنوید که فقط یک کشور در پنج تورنمنت مردان در جام های جهانی در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ شرکت کرده، به نام کشورهایی مانند برزیل، آلمان یا دیگر قدرت‌های فوتبال جهان می رسید، اما نام این کشور ایران است که درهمه رده های سنی در رقابت های جام جهانی حضور داشته است.
وبسایت فدراسیون بین المللی فوتبال درباره صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نوشت: انجام ۱۸ بازی بدون شکست. این رکورد قابل توجه تیم ملی تحت هدایت کارلوس کی روش است که به جام جهانی رسید. به دنبال این رکورد، ایران جایگاه خود را به عنوان نخستین تیم آسیایی حاضر در جام جهانی تثبیت کرد. تیم ملی ایران دو بازی پیش از پایان مرحله مقدماتی صعود خود به جام جهانی را تضمین کرد و حالا به دنبال پنجمین حضور در جام جهانی پس از سال های ۱۹۷۸ ،۱۹۹۸ ، ۲۰۰۶ و ۲۰۱۴ است.
فیفا درخصوص حضور تیم فوتبال نوجوانان ایران در جام جهانی هند گزارش داد: ایران که با حضور در فینال رقابت های زیر ۱۶ سال قهرمانی آسیا به مسابقات جام جهانی هند رسید، در این رقابت ها تاکنون تاثیرگذارعمل کرده است. انتظار می‌رفت که ایران به نتایج خوبی هم برسد و پس از گذشت دو مسابقه،ایران از هم اکنون جای خود در مرحله حذفی را رزرو کرده است. این تیم، گینه را ۳ به ۱ شکست داد و با نتیجه خیره کننده ۴ بر صفر از سد آلمان گذشت. کریستین ووک، سرمربی ژرمن ها پس از آن مسابقه، تیم ایران را مورد تمجید قرار داد و گفت: ایران بازی بسیار خوبی را انجام داد و این تیم از نظر روحی، تیم بسیار خوبی است.
وبسایت فیفا در ادامه گزارش خود درباره حضور تیم فوتبال جوانان ایران در بازی های جام جهانی کره جنوبی نوشت: به نظر می رسید تیم زیر ۲۰ سال ایران پس از پیروزی یک بر صفر مقابل کاستاریکا در دیدار نخست به دنبال موفقیت در جام جهانی جوانان است، اما در نهایت با شکست مقابل پرتغال و زامبیا از جام کنار رفت.
فیفا همچنین درباره موفقیت بزرگ تیم ملی فوتبال ساحلی ایران درجام جهانی ۲۰۱۷ باهاماس نیز نوشت: ایران با کسب عنوان آسیایی خود به رقابت های ۲۰۱۷ باهاماس رسید و پس از آن با کسب عنوان سومی در جام جهانی فوتبال ساحلی تاریخ ساز شد، تا بهترین عنوان یک تیم آسیایی به دست بیاید. ایرانی‌ها در این دوره جام جهانی فوتبال ساحلی، تیم های مکزیک، سوئیس و ایتالیا را از پیش‌رو برداشتند.
و این وبسایت همچنین درپایان درخصوص نتایج تیم ملی فوتسال ایران درجام جهانی ۲۰۱۶ کلمبیا گزارش داد: یک تورنمنت دیگر و یک مدال برنز دیگر و بهترین پایان برای ایران. تیم محمد ناظم الشریعه، به عنوان قهرمان آسیا به جام جهانی کلمبیا صعود کرد و یکی از موفق ترین قصه های تاریخ را رقم زد و به مقام سوم این بازی ها رسید. یکی از مهم‌ترین دستاوردهای ایران در جام جهانی حذف برزیل در دور اول مرحله حذفی بود.