خانه » ضمیمه ورزشی خلیج فارس » شفر: برای کمک به استقلال به ایران آمده ام/ امیر خسروجردی

شفر: برای کمک به استقلال به ایران آمده ام/ امیر خسروجردی

نخستین کنفرانس خبری سرمربی آلمانی و جدید استقلال امروز برگزارشد.

وینفرد شفر که صبح امروز سه شنبه، یازدهم مهر با حضور در باشگاه استقلال تهران قراردادش را امضا کرد و به طور رسمی هدایت آبی پوشان را برعهده گرفت، عصر امروز اولین کنفرانس خبری خود را با حضور خبرنگاران رسانه های گروهی در محل این باشگاه برگزار کرد.
شفر دراین نشست خبری، ابتدا از حضور خبرنگاران تشکر کرد و گفت: ممنونم که با این تعداد فراوان در اینجا حاضر هستید و این موضوع برای من ارزش دارد. خیلی خوشحال و خوشبختم که برای این باشگاه بزرگ کار می‌کنم.
وی افزود: بازیکنان ایرانی را به خوبی می‌شناسم و علی کریمی در تیم الاهلی امارات شاگرد من بوده است. کریم باقری، علی دایی، مهدی مهدوی کیا، وحید هاشمیان و چند نفر دیگر را می‌شناسم. از هواداران عزیز تشکر می‌کنم و می‌خواهم با آنها صحبت کنم. ما بدون آنها موفق نمی‌شویم. در گذشته همواره کنار تیم بودند و الان نیز همین توقع را از آنها دارم. هر تیم بزرگی حتی بایرن مونیخ و رئال مادرید نوسان دارند و برای خروج از این شرایط تنها باید تمرینات زیاد انجام داد. از تماشاگران توقع دارم در ورزشگاه کنار ما باشند زیرا به آنها احتیاج داریم.
سرمربی جدید آبی پوشان درادامه درباره جایگاه این تیم در لیگ برتر خاطرنشان کرد: وقتی تیم نتیجه نمی‌گیرد، دلایل زیادی وجود دارد که باید آن را بررسی کنیم. توقع این را نداریم که من با دست زدن، تیم را متحول کنم و ما باید قدم به قدم تیم را تغییر دهیم. ما باید به تیم آرامش دهیم تا مشکلات را در مسیر درست با استفاده از تمرینات حل کنیم. از همه اعضای باشگاه استقلال می‌خواهم از نظر نظم و انضباط، زندگی حرفه‌ای و غیره کمک کنند. بازیکن جوان و پیر برای من فرقی نمی‌کند و تنها بازیکن خوب و بد داریم. شخصیت بازیکنان مهم ترین موضوع است. در کارلسروهه و دیگر تیم‌ها از استعدادهای پایه برای شروع کار خودم شروع کردم. کار تیمی برای من بسیار مهم است. این صحبت شامل تمامی اجزای باشگاه می‌شود و همه باید همدل باشیم. از باشگاه بابت این که به من اطمینان کردند خیلی تشکر می‌کنم.
این مربی آلمان همچنین درخصوص فوتبال ایران و داربی پایتخت اظهارداشت: از همین دیشب که وارد ایران شدم، انسان‌های مهربانی را دیدم و صحبت‌هایی که با هیات مدیره و مدیرعامل داشتم، می‌دانم که همه همدل هستیم. داربی هم برای من یک بازی معمولی مانند دیگر مسابقات است. ۹۰ دقیقه مسابقه انجام می‌شود و بعد از آن همه چیز به شرایط عادی قبل از دیدار باز می‌گردد. مهم‌ترین موضوع این است که تیم خودش را جمع کند و بتواند فوتبالی که می‌خواهیم را بازی کنیم. بازیکنان باید از نظر ذهنی آزاد باشند و می‌خواهیم روی این مسائل کار کنیم. در تمام کشورهایی که حضور داشتم، مربیان داخلی را به کادر اضافه کردم تا برای آینده زمینه سازی ایجاد شود و بتوانند مسیر را ادامه بدهند.
سرمربی تیم استقلال تهران در پایان و در پاسخ به سئوالی درباره دستیاری فرهاد مجیدی دراین تیم تصریح کرد: می‌دانم مجیدی برای همکاری تمایل دارد اما این مسائل با هماهنگی باشگاه انجام می‌شود. شما خبرنگاران به دنبال اطلاعات دست اول هستید، اما سیستم ما این است که تمام مسائل درون باشگاه انجام شود و سپس سخنگوی باشگاه آنها را اعلام خواهد کرد.