خانه » ضمیمه ورزشی خلیج فارس » آرژانتین از جام جهانی 2018 روسیه فاصله گرفت /امیر خسروجردی

آرژانتین از جام جهانی 2018 روسیه فاصله گرفت /امیر خسروجردی

تیم ملی آرژانتین با توقف مقابل پرو شرایط صعودش را به جام جهانی سخت تر کرد.

در ادامه مرحله مقدماتی رقابت های فوتبال جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در قاره آمریکای لاتین، بامداد امروز جمعه، چهاردهم مهر دیدارهایی برگزارشد که طی آن درمهمترین بازی، تیم ملی آرژانتین درادامه روند ناکامی های خود برابر پرو بدون گل مساوی متوقف شد و با ۲۵ امتیاز به رده ششم جدول رده بندی سقوط کرد، تا آلبی سلسته ضمن ناکامی در گلزنی دراین مسابقه و از دست دادن دو امتیاز حساس، از بازی های جام جهانی نیز دورتر شود. یاران لیونل مسی برای زنده نگه داشتن امید خود برای صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه درهفته پایانی مرحله مقدماتی رودرروی اکوادور قرار خواهند گرفت تا شانسی برای صعود به روسیه ۲۰۱۸ داشته باشند.
درسایر بازی های برگزار شده این منطقه نیز، پاراگوئه با برد ۲-۱ مقابل کلمبیا، امیدهای خود را برای راه یابی به جام جهانی افزایش داد. شیلی با برد ۲-۱ برابر اکوادور ۲۶ امتیازی شد و به رده چهارم جدول رده بندی صعود کرد. اروگوئه مقابل ونزوئلا بدون گل مساوی متوقف شد و در مکان دوم جدول رده بندی جای گرفت و برزیل که صعودش به جام جهانی ۲۰۱۸ قطعی شده مقابل بولیوی ۰-۰ مساوی متوقف شد.
هفته پایانی این رقابت ها در شرایطی برگزار خواهد شد که تیم ملی برزیل به جام جهانی راه یافته و چهار تیم بعدی به طور مستقیم صعود خواهند کرد و تیم ششم در دیداری رفت و برگشت به مصاف نیوزیلند خواهد رفت و تیم پیروز دیدار پلی آف نیز به جام جهانی ۲۰۱۸ راه خواهد یافت.