خانه » ضمیمه ورزشی خلیج فارس » کره جنوبی – ایران، شاگردان کی روش به کره باج ندادند /امیر خسروجردی

کره جنوبی – ایران، شاگردان کی روش به کره باج ندادند /امیر خسروجردی

رقابت های مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در قاره آسیا پیگیری شد.

درادامه دور برگشت این مسابقات در قاره آسیا عصر پنجشنبه درچارچوب گروه یک تیم های ملی کره جنوبی و ایران در حضور بیش از شصت هزار تماشاگر ورزشگاه جام جهانی سئول به مصاف هم رفتند که این دیدار پس از نود دقیقه با تساوی بدون گل خاتمه یافت و ملی پوشان ایرانی با کسب یک امتیاز راهی تهران شدند.
این مسابقه برای تیم ملی ایران جنبه تشریفاتی داشت چون شاگردان کی روش پیش از سفر به کره جنوبی با برد مقابل ازبکستان صعودشان را به به جام جهانی ۲۰۱۸ قطعی کرده بودند، اما در آنسوی میدان، کره جنوبی که رقابت نزدیکی با ازبکستان برای صعود به جام جهانی دارد دیدار مقابل ایران برای این تیم حکم مرگ و زندگی را داشت و هرچه تلاش کرد نتوانست راهی به دروازه ایران پیدا کند و درنهایت مقابل دیدگان شصت هزار هوادار حاضر در ورزشگاه مقابل مهمانش متوقف شد، تا شرایط صعودش به جام جهانی روسیه سخت شود.
در نیمه اول این دیدار کره جنوبی که به سه امتیاز نیاز مبرم داشت حملات زیادی را روی دروازه ایران تدارک دید که این حملات ثمری برای این تیم دربرنداشت و دو تیم در پایان این نیمه با تساوی بدون گل راهی رختکن شدند.
با آغاز نیمه دوم، کره ای ها بازی را هجومی آغاز کردند و با سانتر از جناحین و حضور دو مهاجم گلزنش درپی رسیدن به دروازه ایران بود، اما حضور علیرضا بیرانوند آماده در درون دروازه ایران و هماهنگی خوب خط دفاع اجازه خودنمایی به مهاجمان این تیم داده نشد. درحالی که در دقایق ابتدایی این نیمه کره تیم برتر بود خطای ناشیانه سعید عزت الهی روی بازیکن کره جنوبی با کارت قرمز داور روبرو شد و این اتفاق باعث شد تا تیم ایران نزدیک به چهل دقیقه را ده نفره بازی کند.
درادامه حملات بی برنامه و احساسی کره جنوبی ثمری دربرنداشت و بازی با تساوی بدون گل خاتمه یافت، تا کره ای ها ضمن از دست دادن دو امتیاز حساس بازی خانگی ۱۴ امتیازی شد و بهترین موقعیت را برای صعود به جام جهانی از دست بدهد. تیم ملی ایران نیز که صعودش به جام جهانی قطعی شده با کسب یک امتیاز این بازی خارج از خانه ۲۱ امتیازی شد و به صدرنشینی خود در جدول رده بندی گروه یک قاره آسیا تداوم بخشید.
در دوبازی دیگر این گروه نیز ازبکستان یک به صفر مغلوب میزبانش چین شد و با ۱۲ امتیاز به رده چهارم جدول رده بندی سقوط کرد و سوریه با برد ۳-۱ مقابل قطر با ۱۲ امتیاز و به خاطر تفاضل گل بهتر نسبت به ازبکستان به رده سوم جدول رده بندی صعود کرد.
بازی های گروه یک مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه سه شنبه چهاردهم شهریور به پایان می رسد که طی آن، تیم ملی ایران میزبان سوریه است، ازبکستان در دیداری حساس و سرنوست ساز پذیرای کره جنوبی است و چین و قطر به مصاف هم می روند.