خانه » ضمیمه ورزشی خلیج فارس » لیگ قهرمانان آسیا، پرسپولیس یک گام تا تاریخ سازی درقاره کهن /امیر خسروجردی

لیگ قهرمانان آسیا، پرسپولیس یک گام تا تاریخ سازی درقاره کهن /امیر خسروجردی

دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا فردا پیگیری می شود.

در ادامه دور برگشت بازی های این مرحله فردا شب تیم های الاهلی عربستان و پرسپولیس تهران به میزبانی نماینده عربستان در ورزشگاه محمدبن زاید ابوظبی، پایتخت امارات و به قضاوت مانینگ، داور چینی در دیداری حساس و سرنوشت ساز به مصاف هم می روند.
دیدار رفت دو تیم ماه گذشته با تساوی ۲-۲ در مسقط عمان خاتمه یافت.
پرسپولیس تهران که در بازی رفت تا اواسط نیمه دوم دو به صفر از حریف خود عقب بود با تعویض های طلایی برانکو ایوانکوویچ، سرمربی کروات خود به بازی برگشت و با زدن دوگل، بازی باخته را با تساوی عوض کرد تا سرخپوشان پایتخت، امیدهای خود را برای بازی برگشت و صعود به مرحله نیمه نهایی زنده نگه دارند.
پرسپولیس در آخرین بازی خود در لیگ برتر با برد مقابل گسترش فولاد تبریز دوباره به صدر جدول رده بندی این رقابت ها صعود کرد و با روحیه ای مضاعف راهی امارات شد، تا رودرروی الاهلی عربستان قرار گیرد.
شاگردان برانکو ایوانکوویچ به علت تساوی ۲-۲ مقابل الاهلی عربستان در بازی رفت، برای صعود به جمع چهار تیم برتر این فصل لیگ قهرمانان آسیا یا باید مقابل حریف عربستانی به پیروزی برسند و یا اینکه با تساوی بیشتر از ۲-۲ برسند تا درپایان نود دقیقه با برتری مقابل الاهلی به مرحله نیمه نهایی صعود کنند. درصورت تساوی ۲-۲ دو تیم دربازی فردا شب، به علت خلق همین نتیجه در دیدار رفت، بازی به وقت های اضافه و درنهایت ضربات پنالتی خواهد کشید تا تیم پیروز به دور بعد صعود کند. درسوی دیگر میدان، الاهلی عربستان با سرگئی ربروف، سرمربی اوکراینی خود در دیدار رفت بازی ۲ هیچ برده را با ارائه یک نمایش بی هدف به تساوی ۲-۲ تبدیل کرد و باعث شد تا رسانه های عربستانی، ربروف را مسئول این نتیجه ناامید کننده بدانند و تلویحا نیز اعلام کرده اند که در صورت شکست الاهلی در بازی برگشت و حذف از دور رقابت ها، سران این باشگاه عربستانی سرمربی اوکراینی خود را از کار برکنار خواهند کرد.