خانه » ضمیمه ورزشی خلیج فارس » تیم ملی والیبال ایران با برتری مقابل آمریکا قدرت نمایی کرد/ امیر خسروجردی

تیم ملی والیبال ایران با برتری مقابل آمریکا قدرت نمایی کرد/ امیر خسروجردی

رقابت های والیبال قهرمانان قاره ها با پیروزی ایران مقابل آمریکا پیگیری شد.

در ادامه این مسابقات که با شرکت شش تیم برتر دنیا در ژاپن برگزار می شود امروز تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود رودرروی تیم قدرتمند و مدعی آمریکا قرار گرفت که با ارائه یک بازی هدفمند و برتر حریف خود را در یک ماراتن پنچ گیمه، ۳-۲ و با نتایج (۲۰-۲۵، ۱۷-۲۵، ۲۷-۲۵، ۲۵-۲۱ و ۱۵-۱۲) از پیش رو برداشت و به دومین برد پیاپی خود دست یافت. ملی پوشان والیبال ایران با این پیروزی، ضمن کسب دو امتیاز شیرین، بالاتر از تیم ملی برزیل درصدرجدول رده بندی قرار گرفتند.
این دیدار با برتری تیم آمریکا آغاز شد واین تیم درگیم های اول و دوم با زدن سرویس های سرعتی و دفاع روی تورعالی، توپ و میدان را دراختیار گرفت و روی بازی ضعیف و سردرگم تیم ملی ایران دو گیم اول مسابقه را از آن خود کرد و دو به صفر پیش افتاد.
درادامه، کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی ایران تغییراتی را در ترکیب این تیم انجام داد که این تغییرات باعث شد تیم ایران به بازی مسلط شود. با ورود معنوی نژاد و فرهاد قائمی، ملی پوشان والیبال ایران رو به زدن سرویس های سرعتی آورده و همین مسئله باعث شد تا به بازی مسلط شده و ست های سوم و چهارم را با ارائه یک بازی برتر از آن خود کنند.
برای مشخص شدن تیم پیروز این مسابقه جذاب و دیدنی، بازی به ست نهایی و پنجم کشیده شد که دراین ست نیز تیم ملی ایران نبض مسابقه را دردست داشت و موفق شد به برتری ۱۵-۱۲ برسد و درنهایت این دیدار حساس را ۳-۲ به سود خود خاتمه داد و به دو امتیاز ارزشمند دست یافت.
ملی پوشان والیبال ایران فردا استراحت دارند و جمعه در سومین دیدار خود به مصاف برزیل می روند.
در دیگر بازی برگزارشده امروز نیز برزیل در مصاف با ایتالیا تن به شکست ۳-۲ داد.